Jak wyjść z pętli zadłużenia?

Jak wyjść z pętli zadłużenia?

Jak wyjść z pętli zadłużenia?

Jak wyjść z pętli zadłużenia?

W ostatnich latach coraz więcej osób miewa problemy finansowe. Z jednej strony spowodowane jest to ogólnoświatowym kryzysem, zamknięciem się wielu firm, jednak z drugiej strony powodem są rosnące ceny utrzymania. Wiadomo, że czasami nawet bardzo oszczędne życie nie zapewni odpowiedniego standardu, jeśli w połowie miesiąca zwyczajnie brakuje pieniędzy na zapewnienie podstawowych potrzeb.

Coraz więcej pożyczek

Czasami zdarzają się sytuacje, gdy zwyczajnie brakuje pieniędzy do tak zwanego pierwszego, w praktyce oznacza to, że wiele osób w takiej właśnie sytuacji decyduje się na zaciągnięcie zobowiązania zwanego pożyczką. Teoretycznie nie ma w tym nic złego, gdyż jak wiadomo, czasami każdemu brakuje pieniędzy. Oznacza to, że jeśli ktoś dzięki takiemu zastrzykowi gotówki będzie w stanie załatać dziurę finansową w sposób jednorazowy, to można skorzystać właśnie z tej możliwości. Zdarzają się jednak sytuacje, że od jednej pożyczki się zaczyna, a w niedługim czasie taka osoba jest zmuszona do zaciągnięcia kolejnego zobowiązania. Nie mija długi czas, a tych pożyczek robi się już kilka i pojawiają się realne problemy z ich spłatą na czas. W jaki sposób można sobie z taką właśnie sytuacją poradzić? O czym tak naprawdę należy pamiętać, czego unikać?

Mam 7 pożyczek jak wyjść z długów?

Pożyczki na dowód cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ do ich zaciągnięcia wszelkie formalności są ograniczone do minimum. W praktyce oznacza to, że już w ciągu pół godziny można otrzymać pieniądze na wskazany numer konta. Dla wielu takie rozwiązanie brzmi na tyle atrakcyjnie, że z przyjemnością korzystają z niego przy każdej nadarzającej się okazji. Nic więc dziwnego, że oferty takie jak pożyczki w 15 minut cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród osób, które już posiadają jakieś zobowiązania. Często wynika to z tego, że mają problem ze spłatą wszystkiego na czas, ale jednocześnie żaden bank nie jest w stanie już im udzielić kredytu, ponieważ nie posiadają ku temu zdolności. Szybkie pożyczki to nie tylko sposób na zdobycie pieniędzy w ekspresowym tempie, ale często pogłębienie kiepskiej sytuacji finansowej, która może sprawić, że w pewnym momencie zabraknie pieniędzy na bieżące opłaty, ponieważ koszty zobowiązań będą równe budżetowi miesięcznemu.

Coraz częściej na forum można zobaczyć tematy takie jak mam 7 pożyczek, jak wyjść z długów? Pozornie taka sytuacja może być tą, z której nie ma jednego racjonalnego wyjścia. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że kluczowe znaczenie ma samo nastawienie osoby, która w takie długi wpadła. Jeśli ktoś dochodzi do momentu, w którym ma świadomość swojej sytuacji, ale jednocześnie chciałby wyjść na prostą, to oczywiście ma się szanse na sukces. Podstawą jest podliczenie miesięcznych kosztów związanych ze spłatą już istniejących zobowiązań, ale również sprawdzenie, ile pieniędzy miesięcznie potrzebujemy na podstawowe opłaty. Takie przeliczenie jest niezbędne, ponieważ bardzo często od niego zaczynają się największe zmiany, w tym również szansa na wyjście na prostą.

Jak wyjść z długów?

Wychodzenie z długów to wieloetapowa droga. Jeśli jednak ktoś ją podejmie, a następnie będzie się jej trzymał, to ma szansę wyjść nawet z bardzo dużych problemów. Podstawą jest podliczenie ile właściwie pieniędzy potrzebujemy na comiesięczne funkcjonowanie. Jeśli koszty zobowiązań przewyższają je, to bardzo dobrym rozwiązaniem  będzie pożyczka konsolidacyjna. To właśnie ona łączy w sobie wszystkie zobowiązania, w efekcie czego, zamiast wielu rat spłacamy w każdym miesiącu jedną, niższą. Dla wielu osób, które wpadły w pętlę zadłużenia takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne, ponieważ przynosi ogromną ulgę już w pierwszym miesiącu, w którym wchodzi w życie.

Bardzo ważnym krokiem jest również podliczenie ile pieniędzy potrzeba nam na miesięczne utrzymanie się, przy czym tutaj należy wykluczyć zbędne wydatki. Wiadomo, że często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wydajemy więcej pieniędzy, niż powinniśmy. Tutaj doskonale sprawdza się zbieranie paragonów z całego miesiąca, a następnie zakreślenie kolorami niezbędnych wydatków, takich, które nie były konieczne i oczywiście takich, które były jedynie fanaberią. Może się szybko okazać, że jeśli ograniczymy lub zrezygnujemy na jakiś czas z rozrywek to automatycznie można będzie zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, która przyśpieszy wyjście z długów.

Wychodzenie z długów małymi krokami

Wiadomo, że nikt nie wpadł w długi jednego dnia, dlatego i samo wychodzenie z nich będzie zajmowało więcej czas. Trzeba się z tym liczyć od samego początku, ponieważ tylko dzięki temu można będzie uzyskać maksymalnie duży sukces. Słoiki na tygodniowe wydatki to także świetne rozwiązanie, ponieważ widzimy ile realnie wydajemy każdego dnia, widzimy ile pieniędzy z nich ubywa. W ten właśnie sposób można ograniczyć koszty związane z codziennymi zakupami, ponieważ mamy świadomość, że konkretna kwota musi nam wystarczyć na cały tydzień. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza u osób, które do tej pory płaciły wszędzie kartą i nie miały świadomości do co tego, w jak dużym stopniu wydatki przewyższały dochody. Wielu rodziców trik ze słoikami stosuje u dzieci, by móc im uświadomić, w jaki sposób zarządzać budżetem. Stąd też również w przypadku dorosłych, będzie się to mogło idealnie sprawdzić.

Planuj wydatki na cały miesiąc

Doskonałym rozwiązaniem będą tygodniowe zakupy, które będą wykonywane wedle wcześniej sporządzonych list. Wiadomo, że jeśli zaplanujemy dania na cały tydzień, to automatycznie znacznie łatwiej będzie uzupełnić zapasy, a jednocześnie uchronimy się przed sytuacją, w której mimo wszystko trzeba będzie wyrzucić jakieś posiłki. Równie ważnym rozwiązaniem jest tankowanie samochodu do pełna, ponieważ jeśli tankujemy za mniejsze kwoty, to właściwie wlewamy do baku powietrze, za które i tak i tak trzeba będzie zapłacić. Dlatego planowanie wydatków w skali tygodnia to świetna opcja dla osób, które chciałyby wyjść z długów. Oczywiście z tego rozwiązania może skorzystać właściwie każdy, gdyż zagonieni codziennymi obowiązkami, często nie wiemy za co się zabrać, czy co właściwie ugotować na obiad. Takie rozwiązanie ułatwia zarządzanie domem, jednocześnie sprawia, że łatwiej nam zaplanować realizację poszczególnych zadań.

Każdy ma szanse na wyjście z długów, pod warunkiem, że uświadomi sobie w jakiej sytuacji się znalazł i że koniecznie potrzebuje właśnie takich zmian. Niezależnie od tego, jak wiele trudności spotka nas na początku, to jednak metoda małych kroków sprawdza się idealnie. Z czasem właściwie każdy zauważy, że kwota zadłużenia jest mniejsza, dlatego jeśli tylko ktoś wytrzyma początkowe trudności, to samodzielnie będzie mógł odnieść sukces. Najważniejsze, by do wszystkiego podchodzić w sposób racjonalny, spokojnie i właściwie zarządzać budżetem domowym. W ten właśnie sposób uda nam się uzyskać maksymalnie duży sukces, jak i również odzyskać płynność finansową. Warto wiedzieć, że naprawdę bardzo dużo zależy od nas samych, naszego podejścia i zaangażowania. Przede wszystkim należy uzbroić się w cierpliwość, założyć własny kalendarz, czy też dzienniczek.

Wiele osób w trakcie codziennych zakupów wydaje znacznie więcej pieniędzy, niż planuje. Już zwykła kawa na stacji benzynowej, w skali miesiąca będzie mogła oznaczać spory koszt, nad którym zwykle się nie zastanawiamy. Często właśnie takie małe grzeszki, którym ulegamy codziennie, w skali miesiąca mogą powodować ogromne straty. Koniecznie należy zastanowić się nad tym, w jaki sposób do tej pory funkcjonowaliśmy, jakich zmian oczekujemy, ale przede wszystkim warto sobie to wszystko rozplanować w czasie. Już po pierwszym miesiącu można przekonać się o tym, że to wszystko jest znacznie łatwiejsze i łatwiej zarządza się domem, jeśli wszystko sobie dokładnie zaplanujemy. Wiele zależy od nas samych, naszego nastawienia, warto do tych zmian zachęcić również naszych domowników, co pozwoli na osiągnięcie naprawdę sporego sukcesu.  W nagrodę można wybrać się na wspólną wycieczkę.

Dodaj komentarz