Poradnik Pożyczkowy

Zdolność kredytowa w dzisiejszych czasach ma dla ludzi ogromne znaczenie – to, czy otrzymamy kredyt na mieszkanie, czy możliwość korzystania z karty kredytowej w dużej mierze zależy właśnie od niej. I to właśnie karty kredytowe, które w pewien sposób stanowią zobowiązanie do spłacenia ludzie bardzo często się posługują, opłacając codzienne wydatki, czy finansując większy cel. Jednakże wielu z nas wciąż myli kartę kredytową z debetową, a ponadto brak nam przydatnych informacji i umiejętności w zakresie mądrego zarządzania własnymi finansami. Banki i instytucje finansowe w ramach oferowanych kart kredytowych dają konsumentom narzędzie, które jednocześnie może być korzystne, ale i szkodliwe dla stabilnej sytuacji finansowej. Wszystko tak naprawdę zależy od umiejętności i zaradności klienta. Jeżeli bierzesz pod uwagę takie rozwiązanie, to poniżej znajdziesz najważniejsze zagadnienia o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z karty kredytowej!

Na początek należy rozróżnić kartę debetową od kredytowej, a z tym często ludzie mają największy problem. Karta debetowa to nic innego jak możliwość płacenia pieniędzmi które posiadamy na własność, np. jeżeli na wskazane konto co miesiąc wpływa należne wynagrodzenie za pracę, wówczas dysponujemy własnymi pieniędzmi, a w momencie gdy się one skończą, uniemożliwia to dalsze korzystanie z zasobów konta. W przypadku karty kredytowej natomiast dysponujemy poniekąd pieniędzmi banku – otrzymujemy daną kwotę „na kredyt”, i limit na karcie, np. 15 000 zł, i tymi pieniędzmi możemy dysponować do momentu, aż osiągniemy próg swojej zdolności kredytowej. Taka usługa działa stricte na zasadach zwykłych kredytów czy pożyczek chwilówek, jako że klient do dyspozycji otrzymuje konkretną kwotę pieniędzy, jednak musi ją spłacić w określonym terminie. Istotną różnicą jest to, w jakiej formie korzysta z pieniędzy – ludzie najczęściej karty kredytowe wykorzystują do większych zakupów, dużych wydatków, ale również na spłatę innych zobowiązań lub do życia codziennego. Jak wygląda to w praktyce? Bardzo łatwo jest się zapędzić w wydawaniu pieniędzy, jeżeli nie kontroluje się swoich wydatków, a klient zbliża się do limitu wyznaczonego na karcie kredytowej. Bank zarabia wtedy, gdy klient przekroczy kwotę limitu, a tak bardzo często się zdarza. Niemniej jednak ten produkt finansowy może być bardzo przydatny w rękach osoby świadomej swoich finansów. W większości instytucji finansowych oraz banków mających w swoich ofertach karty kredytowe, odsetki za korzystanie z nich naliczane są najczęściej dopiero po kilkudziesięciu dniach. Oznacza to, że jeżeli kwotę dostępną na karcie kredytowej konsumentowi uda się spłacić w wyznaczonym terminie, wówczas nie będzie on musiał zapłacić żadnych odsetek. Z takich usług najczęściej korzystają osoby pracujące na zlecenia, wykonujące usługi freelancerskie, które nie mają stałego zatrudnienia, a wpływy na ich konto osobiste są nieregularne, ale jednak pewne. Z kart kredytowych warto korzystać głównie dlatego, że dają możliwość rozporządzania własnymi finansami w sposób wygodny i szybki.
Produkty finansowe banków są oczywiście nastawione na zysk dla danej instytucji, dając jednocześnie korzyści klientom. Tak jest również w przypadku kart kredytowych, które w zamyśle stworzone zostały do ułatwiania ludziom zarządzania codziennymi wydatkami, których wpływy na konto bywają nieregularne, a przez to, planowanie jakichkolwiek wydatków z wyprzedzeniem może być kłopotliwe. Ponadto, w rękach ludzi świadomych finansowo, a przede wszystkim takich, którzy za pomocą kart kredytowych doskonale zarządzają swoimi pieniędzmi, to narzędzie może być bardzo przydatne. I jak pokazuje wiele statystyk, tak właśnie jest. Im większy limit na karcie który jesteśmy w stanie spłacić, tym większa płynność finansowa i większe możliwości. Należy jednak wspomnieć, że karta kredytowa w rękach człowieka który nie kontroluje swoich wydatków może stać się przyczyną popadnięcia w poważne problemy finansowe. Banki liczą na takich ludzi, i najczęściej ich prognozy są poprawne – ludzie zatracają się w wydawaniu, a kiedy dochodzi do terminu spłaty zadłużenia, okazuje się, że nie mają na to środków, lub bardzo dużo im brakuje. Zdarzają się również sytuacje, gdzie ludzie przekraczają wyznaczony limit, dochodząc do granicy swojej zdolności kredytowej, wówczas można mówić już o poważnym zadłużeniu, ale i jednocześnie wielkim zysku dla banku. Jesteś odpowiedzialną i świadomą finansowo osobą? Karta kredytowa jest dla Ciebie! Jeżeli obawiasz się popadnięcia w długi przez swoją rozrzutność, lepiej porzuć pomysł korzystania z tego produktu finansowego.
Wybór karty kredytowej powinien być przemyślany, a samo dysponowanie dostępnymi dzięki niej środkami ostrożne i świadome. Na polskim rynku zdecydowanie nie brakuje najróżniejszych ofert, i sa one tak liczne, że często ciężko wybrać jedną z nich. W ofercie wielu banków można znaleźć ten produkt finansowy, natomiast pod uwagę należy brać przede wszystkim koszty związane z formalnościami i posiadaniem jej na własność, tj. wydaniem karty kredytowej, opłata roczna za korzystanie z usługi, opłata za przekroczenie kwoty limitu wyznaczonego na karcie, ale przede wszystkim okres w którym nie zapłacimy żadnych odsetek, tj. te kilkadziesiąt dni podczas których nie naliczane są żadne opłaty. Niektóre banki pobierają nawet opłatę za samo dotarcie do kwoty limitu na karcie kredytowej. Warto zatem na spokojnie porównać najciekawsze oferty dostępne w Internecie, i wybrać tę jedną najkorzystniejszą dla własnych finansów. W sieci można znaleźć coroczny ranking kart kredytowych tworzony przez instytucje finansowe, dzięki którym wybór stanie się o wiele prostszy. Warto również pamiętać, że za samo posiadanie karty kredytowej po dodaniu wszystkich kosztów początkowych oraz opłaty rocznej należy zapłacić bankowi nawet kilkaset złotych. Jest to jednak koszt wygody i bezpiecznego balansowania swoimi finansami. Jak pokazują liczne badania, na karty kredytowe decydują się głównie ludzie zamożni, dla których fakt ich posiadania, mimo że nie jest konieczny, znacznie ułatwia codzienne rozporządzanie pieniędzmi. Do grona użytkowników często zaliczają się również osoby które doskonale rozporządzają swoimi pieniędzmi i mają świadomość tego, co może przynieść im korzyść i zysk. Jeśli umiejętnie korzysta się z tego produktu, można zapewnić sobie komfortowe życie bez odkładania pieniędzy na wskazany cel – pod warunkiem jednak, że przychody pozwalają na regulowanie należności w terminie.
Skorzystanie z usługi bankowej jaką jest karta kredytowa wiąże się oczywiście z pewnymi opłatami, takimi jak opłata roczna czy kwota odsetek które należy uregulować, jeśli przekroczy się okres umowny spłaty. Koszty ponoszone za korzystanie z karty kredytowej są jednak kwestią indywidualną każdego banku czy instytucji finansowej jaka je oferuje, zatem warto zapoznać się z ofertami takich placówek, by te koszty były dla naszego portfela jak najmniejsze. Niemniej jednak w większości z nich należy liczyć się z kosztami kilkuset złotych rocznie, zatem nie jest to darmowa usługa która zarabia na banki odsetkami klientów. Takie instytucje oczywiście również nastawione są na zysk, a produkty oferowane klientom mają przynieść oczekiwaną korzyść nie tylko im, ale przede wszystkim finansowym placówkom. Najczęściej można również spotkać opłaty za zmianę terminu cyklu rozliczeniowego, a także w przypadku zgubienia karty lub całkowitego jej zniszczenia, za wydanie jej duplikatu. Co do szczegółów należy jednak dowiadywać się wszystkiego już na miejscu, podczas rozmowy ze specjalistą. Wyjaśni on zawiłości umowy, odpowie na pytania, a przede wszystkim powinien jasno określić warunki i zasady korzystania z usługi. Udanie się do konsultanta bankowego to bardzo dobry pomysł, jednak warto najpierw mieć jakiekolwiek informacje na temat oferowanej usługi, by móc świadomie podjąć decyzję.

Usługa kart kredytowych to ciekawa alternatywa dla klasycznych ich odpowiedników, czyli kart debetowych. Jak każda usługa, ma swoje plusy i minusy, a tylko od użytkownika zależy, czy to narzędzie w jego rękach będzie mu przynosiło korzyści finansowe, czy będzie powodem powstania długów trudnych do spłacenia. Wszystko jest dla ludzi – to powiedzenie stare jak świat wciąż jest aktualne, w tym przypadku jednak warto dodać słowa „dla ludzi mądrych”.
W przypadku długoterminowych inwestycji zapewne najbardziej opłacalnym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z oferty banku, który oferuje kilkuletni termin spłaty. Kiedy zatem sprawdzą się chwilówki i w jakich sytuacjach z nich korzystać? Zdecydowanie w sytuacjach nagłych, nieprzewidzianych i chwilowych potrzeb finansowych. Takich, które wymagają natychmiastowej reakcji i co do których mamy pewność, że w niedalekiej przyszłości otrzymamy środki umożliwiające nam terminową obsługę zaciągniętego zobowiązania. W taki sposób, aby nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z przedłużeniem terminu spłaty lub brakiem spłaty w terminie. Pożyczka krótkoterminowa będzie alternatywą do pożyczania środków od znajomych czy rodziny, których możemy nie chcieć stawiać w niekomfortowej sytuacji lub niepokoić naszymi sprawami. Zdecydowanie będzie to również rozwiązanie bardziej komfortowe dla nas bo przecież nikt nie lub pożyczać pieniędzy, a zaciągnięcie pożyczki w firmie, która się tym zajmuje nie wzbudza żadnych negatywnych emocji.Zalety pożyczek online.Podstawową zaletą jest prostota ich działania. Jedyne co trzeba zrobić to skorzystać z Internetu i wejść na stronę www danej firmy. Przejście przez procedurę wnioskowania o pożyczkę jest proste, szybkie i intuicyjne. Nie trzeba wychodzić z domu i szukać oddziału, nie trzeba tracić czasu na dojazd czy stanie w kolejce. Nie trzeba wypełniać skomplikowanych wniosków. Cały proces jest niezwykle sprawny i zajmuje niewiele czasu. Kolejną zaletą jest dostępność tego rodzaju usługi, z uwagi na ilość firm specjalizujących się w pożyczkach krótkoterminowych. Zaletą najbardziej korzystną dla naszego portfela będzie z kolei możliwość zaciągnięcia każdej pierwszej w danej firmie pożyczki całkowicie za darmo. Należy też pamiętać, że pożyczki krótkoterminowe zaciągane przez Internet można wydatkować na dowolny cel.
Wypłata środków w każdej firmie pożyczkowej jest indywidualna, zależy głównie od tego w jakim banku mamy konto oraz w jakich godzinach składamy wniosek o pożyczkę wiekszość kredytodawców wypłaca pożyczkę internetową w 15 minut od zaakceptowania wniosku, firmy korzystają głównie z operatorów płatności realizując przelew w trybie elixir, należy sprawdzić czy nasz bank obsługuje szybkie przelewy oraz w jakich godzinach aby mieć pewność iż otrzymamy gotówkę natychmiast.
Firmy oferują pożyczki obywatelom Rzeczpospolitej Polskiej na stałe zameldowanym w Polsce. Określają również widełki wiekowe na średnim poziomie między 21 a 70 lat. Oczywiście i w tym zakresie starają się mieć konkurencyjne warunki, dlatego wiek ten w zależności od firmy może się różnić. Większość firm wymaga aby przyszły pożyczkobiorca posiadał telefon, osobisty rachunek bankowy, udokumentowane źródło dochodu i aby jego historia kredytowa nie budziła zastrzeżeń. Firma weryfikuje również czy w danym momencie klient nie ma już aktywnej pożyczki (w tej firmie), ponieważ jednocześnie można korzystać tylko z jednej pożyczki krótkoterminowej a udzielenie kolejnej możliwe jest po dokonaniu spłaty wcześniejszego zobowiązania.
Top