Pierwsza Pożyczka

Zestawienie firm dla pierwszej pożyczki.

Wystarczy 15 minut, aby złożyć krótki wniosek i otrzymać dodatkowy zastrzyk gotówki na dowolne potrzeby. Firmy pożyczkowe wymienione w rankingu są codziennie aktualizowane, wymieniamy tylko zafuane firmy które udzielą zobowiązań na jasnych i prostych zasadach.

Solcredit Pożyczka
Solcredit
100 - 5000 PLN
Kwota Pożyczki
5 - 50 dni
Okres Spłaty
0%
RRSO dla pierwszej
Finbo
Finbo
200 - 3000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 30 dni
Okres Spłaty
13,67%
RRSO
Bigcredit
BigCredit
100 - 2000 PLN
Kwota Pożyczki
15 - 30 Dni
Okres Spłaty
1767,28%
RRSO
Wandoo Pożyczka
Wandoo
300 - 2500 PLN
Kwota Pożyczki
10 - 30 dni
Okres Spłaty
1564.08%
RRSO
ViaSMS
ViaSMS
100 - 1500 PLN
Kwota Pożyczki
7 - 30 dni
Okres Spłaty
1972,92%
RRSO
Szybka Gotówka
Szybka Gotówka
100 - 6000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 65 dni
Okres Spłaty
369%
RRSO
Tani Kredyt
TaniKredyt
200 - 3100 PLN
Kwota Pożyczki
5 - 30 dni
Okres Spłaty
1969.83%
RRSO
Mamonto
Mamonto
100 - 1500 PLN
Kwota Pożyczki
15 - 30 dni
Okres Spłaty
1815.45%
RRSO
Ferratum
Ferratum
100 - 4000 PLN
Kwota Pożyczki
15 - 30 dni
Okres Spłaty
1974%
RRSO
Provema
Provema
1100 - 1500 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 90 dni
Okres Spłaty
257%
RRSO
Loans4Player
Loans4Player
800 - 6000 PLN
Kwota Pożyczki
3 - 65 dni
Okres Spłaty
78,35%
RRSO

Poradnik Pożyczkowy - Pierwsza pożyczka, co warto o niej wiedzieć?

Wybór pierwszej pożyczki może wprawić w zakłopotanie wiele osób, ponieważ na rynku istnieje bardzo wiele firm udzielających chwilówek. Oferty pożyczek są podobne, jednak zawsze różnią się od siebie kilkoma szczegółami, takimi jak oferowane kwoty pożyczek, oprocentowania i promocje. Firmy oferują bardzo wiele promocji, szczególnie dla nowych klientów. Jednak wybierając kilkukrotnie tą samą firmę, niekiedy można liczyć na korzystniejszą ofertę dla stałych klientów, czyli takich którzy kilkukrotnie korzystali z ich usług, dlatego szukając pożyczkodawcy można przemyśleć, czy interesuje nas dłuższa perspektywa pożyczania pieniędzy.

Przed zaciągnięciem pożyczki warto zapoznać się krótko z ofertami firm i wybrać produkt najbardziej pasujący do naszych potrzeb a dopiero później dokładnie sprawdzić warunki i regulaminy pożyczki. Wybierając firmę korzystnie jest zwrócić uwagę na promocje, okresy spłaty, maksymalną i minimalną kwotę pożyczki a także na jej oprocentowanie oraz inne opłaty (jeśli występują).

Najczęściej wybieraną i najbardziej atrakcyjną promocją jest darmowa pożyczka dla nowych klientów. Przykładowymi firmami, które oferują darmową pierwszą pożyczkę są m. in. Vivus, i Solcredit warto dodać iż firmy te oferują pierwsza darmowa pożyczkę.

Nie każda firma oferuje pierwszą darmową pożyczkę dla nowych klientów, jednak istnieje wiele firm które mają w swojej ofercie taką promocję. Odwiedzając strony firm pożyczkowych bardzo łatwo jest odnaleźć informacje o darmowej pożyczce. Warto upewnić się, czy RRSO pożyczki rzeczywiście wynosi 0 procent. Zgodnie z prawem, informacje o RRSO muszą być umieszczone w przykładzie opisującym pożyczkę a taki przykład na ogół znajduje się pod opisem oferty pożyczki lub jej kalkulatorem na głównej stronie pożyczkodawcy. Największe i najbardziej znane firmy pożyczkowe w Polsce oferują zupełnie darmową pierwszą pożyczkę, jednak wybierając oferty mało znanych firm warto dokładnie przeczytać warunki, na których udzielana jest pożyczka - w ten sposób unikniemy późniejszych niespodzianek.

Pierwsza darmowa chwilówka polega na tym, że osoba decydująca się na nią musi zwrócić taką samą ilość pieniędzy, jaką otrzymała od firmy udzielającej pożyczki. Oczywiście należy pamiętać o terminie spłaty zobowiązania. Po przekroczeniu terminu, czyli spóźnieniem się ze spłatą, na ogół pożyczka przestaje być darmowa i naliczane są odsetki - podobnie jak przy zwlekaniu ze spłatami rat kredytów lub rachunków za mieszkanie. Konieczne jest przeanalizowanie swoich przyszłych prognoz zarobkowych, czyli w uproszczeniu przemyślenie, czy na 100 procent damy radę spłacić pożyczkę w terminie, bo w przeciwnym wypadku darmowa pożyczka może stać się mało opłacalnym kredytem. Warto jednak wiedzieć, że niektóre firmy pożyczkowe oferują także refinansowanie pożyczki - czyli usługę pomagającą unikać odsetek za zaległości.

Poniższy, prosty przykład opisuje działanie darmowej pożyczki:Dana osoba wybiera pożyczkę na 500 złotych z terminem spłaty 30 dni. Spłaca ją w terminie - w tym momencie musi oddać pożyczkodawcy 500 złotych, czyli oddaje tyle pieniędzy ile pożyczył.

Pierwsza pożyczka bez odsetek skierowana jest tylko do nowych klientów. To oferta dla wszystkich osób, które pilnie potrzebują gotówki, bo właśnie taki szybki zastrzyk finansowy może okazać się nieocenioną pomocą w spłacie zaległych należności lub w bieżących zakupach. W zależności od firmy należy spełnić wymagania, takie jak odpowiednia zdolność kredytowa, posiadanie obywatelstwa polskiego, czy maksymalny i minimalny wiek (np. minimum 18 lat a maksimum 70 lat). Przed wnioskowaniem o pożyczkę należy zapoznać się z wymaganiami pożyczkodawcy.

Po złożeniu wniosku o darmową pożyczkę, firma sprawdzi, czy wcześniej nie korzystaliśmy z jej usług a także przeanalizuje naszą wiarygodność finansową, czyli to, czy według nich jesteśmy w stanie poradzić sobie ze spłatą pożyczki. Firmy sprawdzają zdolność kredytową na różne sposoby. Czasem wystarcza samo zaświadczenie o osiąganych dochodach a niekiedy sprawdzana jest historia w BIK lub wymagane są dodatkowe dokumenty, takie jak wyciąg z konta lub zaświadczenia pracodawcy. Jednak sposoby weryfikacji w każdej firmie są inne i jeśli nie odpowiada nam sposób jednej firmy to możemy zwrócić się do drugiej. Warto wiedzieć, że rynku istnieją takie produkty, jak pożyczki dla zadłużonych.

Wybierając pierwszą pożyczkę należy zwrócić uwagę na:

> RRSO, czyli rzeczywistą roczna stopa oprocentowania - należy sprawdzić, czy wynosi ona 0 procent

> okres spłaty pożyczki - warto upewnić się, czy czas na spłatę jest dla nas wystarczający

> minimalna i maksymalna kwota pożyczki - należy sprawdzić, czy zakres kwot spełnia nasze oczekiwania

> sposób weryfikacji zdolności kredytowej - to informacje, które są nieco trudniejsze do odnalezienia, ale pomocny może być tutaj kontakt z biurem obsługi danej firmy lub chatem online. Jeśli mamy nieterminowo spłacane raty, kredyty lub rachunki to należy szukać firmy, która nie weryfikuje historii w Biurze Informacji Kredytowej.

> ogólne warunki pożyczki i regulamin - w tych dokumentach jest opisane, ile pieniędzy i kiedy musimy oddać. Wyszczególnione są też dodatkowe opłaty, jeśli takie występują. Zapoznanie się z regulaminem pozwala uniknąć niespodzianek, na które wyraża się zgodę poprzez podpis umowy. Na szczęście wiodące firmy pożyczkowe upraszczają swoje regulaminy a w umowach nie spotyka się żadnych kruczków i dodatkowych opłat, jednak należy zawsze być ostrożnym.

> opinie o firmie - nie zawsze są to cenne informacje, ponieważ opinie potrafią być skrajnie różne, jednak jeśli zobaczymy niepokojący wpis o danej firmie to warto sprawdzić jej ofertę indywidualnie, czyli poprzez kontakt z firmą i przeczytanie regulaminu.

W wielu firmach otrzymamy pieniądze bardzo szybko. Niektóre z nich przelewają środki nawet w 15 minut. Zależy to jednak od wyniku weryfikacji zdolności kredytowej klienta bądź jego oświadczeń a także od banku, z którego wychodzi przelew. Jeśli pozytywnie przeszliśmy weryfikację zdolności finansowej a przelew następuje z tego samego banku, w którym posiadamy rachunek osobisty to pieniądze otrzymujemy na nasze konto niemal od razu. Jeśli jednak wniosek został wypełniony błędnie albo pożyczkodawca potrzebuje dodatkowych dokumentów to procedura może się przedłużyć. Na ogół jednak pożyczki udzielane są niemal natychmiast.

Top