Faktoring z regresem - wady i zalety tego rozwiązania dla twojej firmy

Faktoring z regresem – wady i zalety rozwiązania

Faktoring z regresem – wady i zalety rozwiązania

Przedsiębiorcy nieustannie poszukują kolejnych sposobów na zabezpieczenie płynności finansowej swojej firmy. Jednym z nich jest faktoring – usługa, która w ostatnich latach znacznie się rozwinęła. Która z jej form będzie dla ciebie najbardziej optymalna?

Rodzaje faktoringu

Faktoring dzielimy przede wszystkim na pełny i niepełny, czyli tzw. faktoring z regresem. Czym różnią się te usługi?

  1. W przypadku faktoringu pełnego całe ryzyko związane z niepowodzeniem transakcji zawartej między tobą a kontrahentem przechodzi na firmę faktoringową. To rozwiązanie wiele osób uważa za najbezpieczniejsze. Jest ono jednak droższe, a w niektórych przypadkach może okazać się również niemożliwe do zrealizowania.
  2. O faktoringu z regresem mówimy wtedy, gdy odpowiedzialność za przebieg transakcji spoczywa na przedsiębiorcy. W praktyce oznacza to tyle, że jeśli kontrahent nie przeleje pieniędzy na konto firmy faktoringowej, może ona ubiegać się o zwrot wypłaconych ci środków. Z tego względu ta forma finansowania brzmi dość ryzykownie. Jak się zaraz przekonamy, istnieją jednak sposoby na to, aby faktoring z regresem był bezpieczny.

Dlaczego decydujemy się na faktoring z regresem?

Być może zastanawiasz się, po co ktoś miałby w ogóle rozważać skorzystanie z faktoringu niepełnego. Odpowiedź jest prosta i dość przewidywalna: ta forma finansowania jest znacznie tańsza, niż faktoring pełny. Wbrew pozorom, ten rodzaj współpracy nie jest jednak obarczony tak dużym ryzykiem, jak mogłoby się wydawać. Kluczem do udanych i bezpiecznych transakcji jest nawiązanie współpracy z rzetelną firmą faktoringową. Jedną z nich jest Monevia. W trosce o dobro swoich klientów i własną płynność finansową, firma dokonuje solidnej weryfikacji płatników faktur. Jej przedstawiciele są również w stanie wiarygodnie ocenić ryzyko transakcji. W ten sposób chronią nie tylko siebie, ale także swoich klientów przed potencjalnymi dłużnikami. W konsekwencji procedura regresu odbywa się niezwykle rzadko.

Faktoring z regresem pozwala ci uzyskać gotówkę za sprzedane faktury jak najniższym kosztem. To rozwiązanie dostępne nie tylko dla największych korporacji, ale przede wszystkim – forma wsparcia małych i średnich przedsiębiorstw, nowych działalności i branży TSL. Śmiało możesz skorzystać z niej również wtedy, gdy twoje transakcje opierają się na stabilnych, sprawdzonych relacjach biznesowych z kontrahentami. Wówczas ryzyko niepowodzenia przedsięwzięcia spada niemalże do zera.

Sprzedaj faktury Monevii, aby natychmiast uzyskać należną gotówkę i nie martwić się o finansowe zaległości.

Dodaj komentarz