ranking chwilówek - maj 2020

Poszukujesz dobrych ofert chwilówek? Prezentujemy dziś zestawienie najlepszych firm pożyczkowych w listopadnie, ułożonych w wygodnym i prostym rankingu chwilówek.

Wystarczy 15 minut, aby złożyć krótki wniosek i otrzymać dodatkowy zastrzyk gotówki na dowolne potrzeby. Firmy pożyczkowe wymienione w rankingu są codziennie aktualizowane, wymieniamy tylko zafuane firmy które udzielą zobowiązań na jasnych i prostych zasadach.

Solcredit Pożyczka
Solcredit
100 - 5000 PLN
Kwota Pożyczki
5 - 50 dni
Okres Spłaty
1009,48%
RRSO
Finbo
Finbo
200 - 3000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 30 dni
Okres Spłaty
1352,89%
RRSO
Bigcredit
BigCredit
100 - 2000 PLN
Kwota Pożyczki
15 - 30 Dni
Okres Spłaty
1767,28%
RRSO
Wandoo Pożyczka
Wandoo
300 - 2500 PLN
Kwota Pożyczki
10 - 30 dni
Okres Spłaty
1564.08%
RRSO
ViaSMS
ViaSMS
100 - 1500 PLN
Kwota Pożyczki
7 - 30 dni
Okres Spłaty
1972,92%
RRSO
Szybka Gotówka
Szybka Gotówka
100 - 6000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 65 dni
Okres Spłaty
369%
RRSO
Tani Kredyt
TaniKredyt
200 - 3100 PLN
Kwota Pożyczki
5 - 30 dni
Okres Spłaty
1969.83%
RRSO
Mamonto
Mamonto
100 - 1500 PLN
Kwota Pożyczki
15 - 30 dni
Okres Spłaty
1815.45%
RRSO
Ferratum
Ferratum
100 - 4000 PLN
Kwota Pożyczki
15 - 30 dni
Okres Spłaty
1974%
RRSO
Provema
Provema

42 opinii klientów

1100 - 1500 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 90 dni
Okres Spłaty
257%
RRSO
Rupi
Rupi
500 - 6000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 30 dni
Okres Spłaty
x%
RRSO
Netgotówka
Netgotówka
600 - 2000 PLN
Kwota Pożyczki
14 - 35 dni
Okres Spłaty
1261%
RRSO
AlfaKredyt
AlfaKredyt
500 - 6000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 30 dni
Okres Spłaty
479,48%
RRSO
Feniko
Feniko
300 - 3000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 6 msc
Okres Spłaty
248.29%
RRSO
Loans4Player
Loans4Player

72 opinii klientów

800 - 6000 PLN
Kwota Pożyczki
3 - 65 dni
Okres Spłaty
78,35%
RRSO

Poradnik Pożyczkowy - Rankingu Chwilówek dobierz ofertę

Preferowanym przez firmy i zdecydowanie najwygodniejszym dla klientów sposobem na wnioskowanie o pożyczkę jest Internet i przygotowana przez firmę strona internetowa. Dlatego często na tego rodzaju pożyczki mówi się pożyczki online lub pożyczki przez Internet w ranking chwilówek. Proces wnioskowania o pieniądze z reguły składa się z kilku kroków, ale bez względu na wybraną firmę jest bardzo prosty i szybki.
W kroku pierwszym konieczne jest wskazanie kwoty i okresu spłaty. Najczęściej na stronie internetowej służy do tego specjalnie zaprojektowany kalkulator z suwakami, które należy przesunąć na wybrane parametry. Kalkulator automatycznie przelicza koszty takiej pożyczki i wskazuje: kwotę prowizji, odsetek, całkowitą kwotę do spłaty i RRSO.
W kroku drugim pobierane są dane osobowe pożyczkobiorcy takie jak imię i nazwisko, nr PESEL, nr dowodu osobistego, nr telefonu czy adres e-mail. W tym kroku następuje rejestracja użytkownika i konieczne jest jego potwierdzenie np. przez wykonanie przelewu z rachunku na symboliczną kwotę 1 grosza. Po potwierdzeniu gromadzone są dalsze informacje konieczne do zawarcia umowy pożyczki np. informacja o zatrudnieniu i zarobkach czy informacja o aktualnych zobowiązaniach.
W ostatnim kroku firma udzielająca pożyczkę weryfikuje otrzymany wniosek. Z reguły weryfikacja polega na sprawdzeniu danych w bazach dłużników takich jak Biuro Informacji Kredytowej, Krajowy Rejestr Długów, Rejestr Dłużników ERIF, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej. Sprawdzana jest również historia kredytowa, czyli obsługa wcześniej udzielonych pożyczek.
Po wykonaniu wszystkich kroków na wskazany przez klienta rachunek przelewane są pożyczone pieniądze.
Złożenie każdego kolejnego wniosku jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ w trakcie pierwszej procedury zakładany jest profil, z którego można korzystać przy kolejnych wnioskach. Jedyne zatem co należy zrobić to zalogować się do tego profilu, uaktualnić dane i zawnioskować o środki w oczekiwanej wysokości w preferowanym terminie spłaty.

Nowe zobowiązania, czyli takie które w danej firmie zaciągane są po raz pierwszy mogą być darmowe. Jest to kolejny element, którym firmy starają się przyciągać klientów i zachęcać ich do zapoznania się z marką. Dlatego dla pierwszej pożyczki, która zostanie spłacona w wyznaczonym terminie nie naliczają żadnych dodatkowych kosztów – ani prowizji, ani odsetek. Oznacza to, że pożyczka jest darmowa a pożyczkobiorca spłaca dokładnie tą samą kwotę, którą pożyczył. Promocja ta przestaje obowiązywać jeśli dojdzie do przekroczenia terminu wyznaczonej spłaty. W takiej sytuacji firma natychmiast nalicza standardowe koszy, jak przy każdej kolejnej pożyczce plus oczywiście koszty dodatkowe (odsetki, koszty prowadzenia procesu windykacji). Przeglądając ofertę wybranej firmy warto zatem sprawdzić czy w swojej ofercie ma ona również darmowe pożyczki lub pożyczki z obniżoną kwotą spłaty marży czy też prowizji, jedną z takich firm jest właśnie NetCredit gdzie pierwsza pożyczka dla klienta posiada rabat na odsetki i koszty dodatkowe, jest to o tyle dobre rozwiązanie iż jeśli nasza pożyczka jest jednorazowa nie musimy za nią przepłacać. Kolejną firmą oferującą darmową pożyczkę do kwoty 2000 PLN jest Szybka Gotówka, możemy wybrać pomiędzy darmową pożyczkę do podanej kwoty lub też obniżonymi opłatami jeśli chcemy się zdecydowac na kwotę większą (do 6000 PLN)

Ranking sam w sobie to klasyfikacja w kolejności wartości liczbowych. Rankingu chwilówek to nic innego jak swego rodzaju porównanie pewnych charakterystycznych dla pożyczek krótkoterminowych parametrów w różnych firmach. Dla klientów są to cenne informacje, które mogą wpływać na decyzję o podjęciu zobowiązania w danej firmie. Na jakie parametry zatem warto zwracać uwagę? Zdecydowanie na to czy pierwsza pożyczka jest darmowa co oznacza, że na tym etapie firma nie naliczy dodatkowych kosztów. Jeśli jest to kolejna pożyczka to bardzo ważna jest informacja o wysokości prowizji i kosztach odsetek. Czyli klient powinien sprawdzić całkowity koszt pożyczki jako kwotę i posiłkowo RRSO. Przed podjęciem ostatecznej decyzji cenna będzie weryfikacja czy firma oferuje jakieś programy lojalnościowe np. obniżenie prowizji oraz jakie ma rozwiązania na wydłużenie spłaty pożyczki. Jakkolwiek nie należy z góry zakładać nieterminowej spłaty, to jednak dobrze jest wiedzieć czy w razie problemów firma dysponuje narzędziami innymi niż tylko wezwanie do spłaty i przekazanie sprawy do działu windykacji. Na koniec dobrze jest zapoznać się z opiniami innych użytkowników mających już doświadczenie z wybraną firmą. Spostrzeżenia innych użytkowników mogą nas uchronić przed nieuczciwą firmą, stresem i nerwami związanymi ze współpracą z taką firmą.

Firmy oferują pożyczki obywatelom Rzeczpospolitej Polskiej na stałe zameldowanym w Polsce. Określają również widełki wiekowe na średnim poziomie między 21 a 70 lat. Oczywiście i w tym zakresie starają się mieć konkurencyjne warunki, dlatego wiek ten w zależności od firmy może się różnić. Większość firm wymaga aby przyszły pożyczkobiorca posiadał telefon, osobisty rachunek bankowy, udokumentowane źródło dochodu i aby jego historia kredytowa nie budziła zastrzeżeń. Firma weryfikuje również czy w danym momencie klient nie ma już aktywnej pożyczki (w tej firmie), ponieważ jednocześnie można korzystać tylko z jednej pożyczki krótkoterminowej a udzielenie kolejnej możliwe jest po dokonaniu spłaty wcześniejszego zobowiązania lub jego całkowitym zamknięciu. Istnieją również firmy składające ofertę kolejnej pożyczki lub dobrania kwoty do aktualnie spłacanego zobowiązania, jedną z takich firm jest Rapida czy też Provident. W przypadku tej pierwszej nalezy spłacić już ponad 80% zobowiązania aby otrzymać ofertę, należy również pamiętać iz oferta może być różna w zalezności od tego jak spłacialiśmy raty, czy robiliśmy to regularnie czy też wystąpiły jakieś obsunięcia w terminie spłaty, Jeśli chodzi o providenta oferta przeważnie pojawia się już po spłacie 50% zobowiązania lub wcześniej jest generowania przez ich system automatycznie i również przy obsłudze domowej pracownik nie ma na nią wpływu, niestety aby zaciągnąć lub dobrać kwotę do aktualniej pożyczki w providencie nalezy zamknąć poprzednie zobowiązanie (aktywne w tej firmie może być tylko jedno) tak więc porponowana kwota zawsze jest pomniejsza o istniejący już dług.

W przypadku długoterminowych inwestycji zapewne najbardziej opłacalnym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z oferty banku, który oferuje kilkuletni termin spłaty. Kiedy zatem sprawdzą się chwilówki i w jakich sytuacjach z nich korzystać? Zdecydowanie w sytuacjach nagłych, nieprzewidzianych i chwilowych potrzeb finansowych. Takich, które wymagają natychmiastowej reakcji i co do których mamy pewność, że w niedalekiej przyszłości otrzymamy środki umożliwiające nam terminową obsługę zaciągniętego zobowiązania. W taki sposób, aby nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z przedłużeniem terminu spłaty lub brakiem spłaty w terminie. Pożyczka krótkoterminowa będzie alternatywą do pożyczania środków od znajomych czy rodziny, których możemy nie chcieć stawiać w niekomfortowej sytuacji lub niepokoić naszymi sprawami. Zdecydowanie będzie to również rozwiązanie bardziej komfortowe dla nas bo przecież nikt nie lub pożyczać pieniędzy, a zaciągnięcie pożyczki w firmie, która się tym zajmuje nie wzbudza żadnych negatywnych emocji.Zalety pożyczek online.Podstawową zaletą jest prostota ich działania. Jedyne co trzeba zrobić to skorzystać z Internetu i wejść na stronę www danej firmy. Przejście przez procedurę wnioskowania o pożyczkę jest proste, szybkie i intuicyjne. Nie trzeba wychodzić z domu i szukać oddziału, nie trzeba tracić czasu na dojazd czy stanie w kolejce. Nie trzeba wypełniać skomplikowanych wniosków. Cały proces jest niezwykle sprawny i zajmuje niewiele czasu. Kolejną zaletą jest dostępność tego rodzaju usługi, z uwagi na ilość firm specjalizujących się w pożyczkach krótkoterminowych można wygodnie wybrać i zweryfikować ranking chwilówek. Zaletą najbardziej korzystną dla naszego portfela będzie z kolei możliwość zaciągnięcia każdej pierwszej w danej firmie pożyczki całkowicie za darmo. Należy też pamiętać, że pożyczki krótkoterminowe zaciągane przez Internet można wydatkować na dowolny cel.

Wypłata środków w każdej firmie pożyczkowej jest indywidualna, zależy głównie od tego w jakim banku mamy konto oraz w jakich godzinach składamy wniosek o pożyczkę wiekszość kredytodawców wypłaca pożyczkę internetową w 15 minut od zaakceptowania wniosku, firmy korzystają głównie z operatorów płatności realizując przelew w trybie elixir, należy sprawdzić czy nasz bank obsługuje szybkie przelewy oraz w jakich godzinach aby mieć pewność iż otrzymamy gotówkę natychmiast. Zawsze należy pamiętać aby sprawdzić czy nasz bank obsługuje sesje elixir aby wypłata pożyczki była natychmiastowa, listę banków znajdziesz w internecie pod frazą sesje elixir, Wypłata gotówki w trybie normalnym (bez przelewu ekspresowego) odbywa się w ciągu 1 do 2 dni roboczych z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.

Firmy oferują pożyczki obywatelom Rzeczpospolitej Polskiej na stałe zameldowanym w Polsce. Określają również widełki wiekowe na średnim poziomie między 21 a 70 lat. Oczywiście i w tym zakresie starają się mieć konkurencyjne warunki najlepiej sprawdzić wtedy rankingu chwilówek, dlatego wiek ten w zależności od firmy może się różnić. Większość firm wymaga aby przyszły pożyczkobiorca posiadał telefon, osobisty rachunek bankowy, udokumentowane źródło dochodu i aby jego historia kredytowa nie budziła zastrzeżeń oznacza to że w przypadku mocno zadłużonych osób lepiej złożyć wniosek w pożyczkach które nie weryfikują pewnych baz takich jak BIK, KRD czy ERIF, niestety nawet jeden wpis z banku lub małe opóźnienie może stanowić dla nas odmowę w większości wymienionych firm, pamiętajmy równiez o tym że zawsze możemy poprosić pożyczkodawcę w przypadku odmowy o podanie konkretnego powodu z jakiego nie udzielił nam zobowiązania. Firma weryfikuje również czy w danym momencie klient nie ma już aktywnej pożyczki (w tej firmie), ponieważ jednocześnie można korzystać tylko z jednej pożyczki krótkoterminowej a udzielenie kolejnej możliwe jest po dokonaniu spłaty wcześniejszego zobowiązania.

Każda z wymienionych firm pożyczkowych w naszym rankingu stara się walczyć o klienta, duża część z nich oferuje równiez pożyczki ratalne czy też zobowiązania długoterminowe, jednkaże pamiętajmy że tego typu produkty są bardziej wymagające od zwykłej chwilówki, musimy spełnić dodatkowe kryteria dochodowe jak umowa o pracę na czas nie określony lub też wyższy dochód niż przy wnioskowaniu o zobowiązanie krótkoterminowe, chwilówkę należy traktowac jako natychmiastowy i krótki zastrzyk gotówki do naszego budżetu domowego, jeżeli mamy pewność że za 30 czy też 60 dni (w zależności od firmy i ich wewnętrznych regulacji) będziemy mogli już spłacić zobowiązanie, chwilówka jest wtedy właściwym wyjściem dla nas. Jeśli jednak wiemy że spłata wysokiej kwoty w krótkim dla nas jednak terminie będzie za dużym obciążeniem dla budżetu lub też po prostu nie będziemy w stanie spłacić takiej kwoty nalezy rozważyć wtedy zaciągnięcie zobowiązania ratalnego na okres od 12 do nawet 48 miesięcy z jedną miesięczną ratą mniejszą niż spłata całej kwoty. Dłuższe zobowiązania równiez mają swoje zalety i wady jedną z nich jest chcoiażby to że nie wiemy czy za pewien okres czasu dalej będziemy mogli płacić tą ratę czy też nasza sytuacja finansowa nie ulegnie zmianie.

Top