Ranking chwilówek 2022

Poszukujesz dobrych ofert chwilówek? Prezentujemy dziś zestawienie najlepszych firm pożyczkowych w 2022 roku, ułożonych w wygodnym i prostym rankingu chwilówek.

Wystarczy 15 minut, aby złożyć krótki wniosek i otrzymać dodatkowy zastrzyk gotówki na dowolne potrzeby nawet tego samego dnia. Firmy pożyczkowe wymienione w rankingu są na bieżąco aktualizowane. Wymieniamy tylko zaufane instytucje, które udzielają zobowiązań na jasnych i prostych zasadach. Sprawdź szczegóły dotyczące dostępnych ofert pożyczek z pomocą naszego rankingu chwilówek!

Solcredit Pożyczka
Solcredit
100 - 5000 PLN
Kwota Pożyczki
5 - 50 dni
Okres Spłaty
1009,48%
RRSO
Finbo
Finbo
200 - 3000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 30 dni
Okres Spłaty
1352,89%
RRSO
Bigcredit
BigCredit
100 - 2000 PLN
Kwota Pożyczki
15 - 30 Dni
Okres Spłaty
1767,28%
RRSO
Wandoo Pożyczka
Wandoo
300 - 2500 PLN
Kwota Pożyczki
10 - 30 dni
Okres Spłaty
1564.08%
RRSO
ViaSMS
ViaSMS
100 - 1500 PLN
Kwota Pożyczki
7 - 30 dni
Okres Spłaty
1972,92%
RRSO
Szybka Gotówka
Szybka Gotówka
100 - 6000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 65 dni
Okres Spłaty
369%
RRSO
Tani Kredyt
TaniKredyt
200 - 3100 PLN
Kwota Pożyczki
5 - 30 dni
Okres Spłaty
1969.83%
RRSO
Mamonto
Mamonto
100 - 1500 PLN
Kwota Pożyczki
15 - 30 dni
Okres Spłaty
1815.45%
RRSO
Ferratum
Ferratum
100 - 4000 PLN
Kwota Pożyczki
15 - 30 dni
Okres Spłaty
1974%
RRSO
Provema
Provema

42 opinii klientów

1100 - 1500 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 90 dni
Okres Spłaty
257%
RRSO
Rupi
Rupi
500 - 6000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 30 dni
Okres Spłaty
x%
RRSO
Netgotówka
Netgotówka
600 - 2000 PLN
Kwota Pożyczki
14 - 35 dni
Okres Spłaty
1261%
RRSO
AlfaKredyt
AlfaKredyt
500 - 6000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 30 dni
Okres Spłaty
479,48%
RRSO
Feniko
Feniko
300 - 3000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 6 msc
Okres Spłaty
248.29%
RRSO
Loans4Player
Loans4Player

72 opinii klientów

800 - 6000 PLN
Kwota Pożyczki
3 - 65 dni
Okres Spłaty
78,35%
RRSO

Poradnik Pożyczkowy Ranking Chwilówek - dobierz właściwą ofertę pożyczki

Preferowanym przez firmy i zdecydowanie najwygodniejszym dla klientów sposobem na wnioskowanie o pożyczkę jest Internet i przygotowana przez firmę strona internetowa. Dlatego często na tego rodzaju pożyczki mówi się „pożyczki online” lub „pożyczki przez Internet w ranking chwilówek”.

Proces wnioskowania o pieniądze z reguły składa się z kilku kroków, ale bez względu na wybraną firmę jest bardzo prosty i szybki. Po wybraniu z pomocą rankingu chwilówek online, pożyczkodawcy, z którego usług chcemy skorzystać, możemy przejść do wnioskowania o potrzebne finansowanie.

W pierwszym kroku konieczne jest wskazanie kwoty i okresu spłaty. Najczęściej na stronie internetowej służy do tego specjalnie zaprojektowany kalkulator z suwakami, które należy przesunąć na wybrane parametry. Kalkulator automatycznie przelicza koszty pożyczki i wskazuje: kwotę prowizji, odsetek, całkowitą kwotę do spłaty oraz RRSO.

W drugim kroku pobierane są dane osobowe pożyczkobiorcy takie jak: imię i nazwisko, numer PESEL, numer dowodu osobistego, numer telefonu czy adres e-mail. W tym kroku następuje jednoczesna rejestracja użytkownika. Niezbędne do tego jest potwierdzenie tożsamości np. poprzez wykonanie przelewu z rachunku na symboliczną kwotę 1 grosza. Po potwierdzeniu gromadzone są dalsze informacje konieczne do zawarcia umowy pożyczki np.: informacja o zatrudnieniu i zarobkach czy informacja o aktualnych zobowiązaniach.

W ostatnim kroku firma udzielająca pożyczki weryfikuje otrzymany wniosek. Z reguły weryfikacja polega na sprawdzeniu danych w bazach dłużników takich jak Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Krajowy Rejestr Długów (KRD), Rejestr Dłużników ERIF, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej. Sprawdzana jest również historia kredytowa, czyli obsługa wcześniej udzielonych pożyczek.

Po wykonaniu wszystkich kroków na wskazany przez klienta rachunek przelewane są pożyczone pieniądze.

Złożenie każdego kolejnego wniosku jest jeszcze łatwiejsze, ponieważ w trakcie pierwszej procedury zakładany jest profil, z którego można korzystać przy kolejnych wnioskach. Jedyne zatem co należy zrobić to zalogować się do tego profilu, sprawdzić i ewentualnie uaktualnić dane oraz wnioskować o środki w oczekiwanej wysokości oraz w preferowanym terminie spłaty.

Nowe zobowiązania, czyli takie, które w danej firmie zaciągane są po raz pierwszy, mogą być darmowe. Jest to kolejny element, którym firmy starają się przyciągać klientów i zachęcać ich do zapoznania się z marką oraz dostępną ofertą. Dlatego dla pierwszej pożyczki, która zostanie spłacona w wyznaczonym terminie, nie naliczają żadnych dodatkowych kosztów – ani prowizji, ani odsetek. Oznacza to, że pożyczka jest darmowa, a pożyczkobiorca spłaca dokładnie tę samą kwotę, którą pożyczył. Promocja ta przestaje obowiązywać, jeśli dojdzie do przekroczenia terminu wyznaczonej spłaty.

W takiej sytuacji firma natychmiast nalicza standardowe koszy jak przy każdej kolejnej pożyczce plus oczywiście koszty dodatkowe (odsetki, czy koszty prowadzenia procesu windykacji). Przeglądając ranking darmowych chwilówek i ofertę wybranej firmy, warto zatem sprawdzić, czy w swojej ofercie ma ona również darmowe pożyczki lub pożyczki z obniżoną kwotą spłaty marży, czy też prowizji. W takiej sytuacji pierwsza pożyczka dla klienta posiada rabat na odsetki i koszty dodatkowe, jest to o tyle dobre rozwiązanie, iż jeśli nasza pożyczka jest jednorazowa, nie musimy za nią przepłacać. Firmą oferującą darmową pożyczkę jest np. Szybka Gotówka. Możemy wybrać pomiędzy darmową pożyczką do podanej kwoty lub też obniżonymi opłatami, jeśli chcemy się zdecydować na kwotę większą (do 15 000 PLN)

Ranking sam w sobie to klasyfikacja w kolejności wartości liczbowych. Ranking chwilówek to nic innego jak swego rodzaju porównanie pewnych charakterystycznych dla pożyczek krótkoterminowych parametrów w różnych firmach. Dla klientów są to cenne informacje, które mogą wpływać na decyzję o podjęciu zobowiązania w danej firmie. Na jakie parametry zatem warto zwracać uwagę przeglądając ranking chwilówek 2022? Zdecydowanie na to, czy pierwsza pożyczka jest darmowa, co oznacza, że na tym etapie firma nie dolicza dodatkowych kosztów. Jeśli jest to kolejna pożyczka, to bardzo ważna jest informacja o wysokości prowizji i kosztach odsetek. Czyli klient powinien sprawdzić całkowity koszt pożyczki jako kwotę i posiłkowo RRSO. Przed podjęciem ostatecznej decyzji cenna będzie weryfikacja czy firma oferuje jakieś programy lojalnościowe np. obniżenie prowizji oraz jakie ma rozwiązania na wydłużenie spłaty pożyczki. Jakkolwiek nie należy z góry zakładać nieterminowej spłaty, to jednak dobrze jest wiedzieć, czy w razie problemów firma dysponuje narzędziami innymi niż tylko wezwanie do zapłaty i przekazanie sprawy do działu windykacji.

Na koniec dobrze jest zapoznać się z opiniami innych użytkowników mających już doświadczenie z wybraną firmą. Spostrzeżenia innych użytkowników mogą nas uchronić przed nieuczciwą firmą, stresem i nerwami związanymi ze współpracą z taką firmą.

Zdecydowana większość firm oferuje pożyczki obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej na stałe zameldowanym w Polsce. Określają również widełki wiekowe na średnim poziomie - najczęściej między 21 a 70 lat. Oczywiście i w tym zakresie starają się mieć konkurencyjne warunki, dlatego wiek ten w zależności od firmy może się różnić. Od reguł zdarzają się jednak wyjątki – trudno jednak znaleźć ofertę pożyczki dla cudzoziemca, czy osoby przed 21 lub po 70 r.ż.

Większość firm wymaga, aby przyszły pożyczkobiorca posiadał własny numer telefonu, osobisty rachunek bankowy, udokumentowane źródło dochodu i aby jego historia kredytowa nie budziła zastrzeżeń. Firma weryfikuje również czy w danym momencie klient nie ma już aktywnej pożyczki (w tej firmie), ponieważ jednocześnie można korzystać tylko z jednej pożyczki krótkoterminowej, a udzielenie kolejnej możliwe jest po dokonaniu spłaty wcześniejszego zobowiązania lub jego całkowitym zamknięciu. Istnieją również firmy składające ofertę kolejnej pożyczki lub dobrania kwoty do aktualnie spłacanego zobowiązania, jedną z takich firm jest Rapida czy też Provident.

W przypadku tej pierwszej należy spłacić już ponad 80% zobowiązania, aby otrzymać ofertę. Należy również pamiętać, iż oferta może być różna w zależności od tego, jak spłacaliśmy raty, czy robiliśmy to regularnie czy też wystąpiły jakieś opóźnienia w terminie spłaty. Jeśli chodzi o firmę Provident oferta przeważnie pojawia się już po spłacie 50% zobowiązania lub wcześniej jest generowana przez ich system automatycznie i również przy obsłudze domowej, pracownik nie ma na nią wpływu. Niestety, aby zaciągnąć lub dobrać kwotę do aktualnej pożyczki w Providencie należy zamknąć poprzednie zobowiązanie (aktywne w tej firmie może być tylko jedno) - tak więc ostateczna kwota zawsze jest pomniejszona o istniejący już dług.

W przypadku długoterminowych inwestycji zapewne najbardziej opłacalnym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z oferty banku, który oferuje kilkuletni termin spłaty. Kiedy zatem sprawdzą się chwilówki i w jakich sytuacjach korzystać z nich oraz rankingu chwilówek? Zdecydowanie w sytuacjach nagłych, nieprzewidzianych i chwilowych potrzeb finansowych. Takich, które wymagają natychmiastowej reakcji i co do których mamy pewność, że w niedalekiej przyszłości otrzymamy środki umożliwiające nam terminową obsługę zaciągniętego zobowiązania. W taki sposób, aby nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z przedłużeniem terminu spłaty lub brakiem spłaty w terminie. Pożyczka krótkoterminowa będzie alternatywą do pożyczania środków od znajomych czy rodziny, których możemy nie chcieć stawiać w niekomfortowej sytuacji lub niepokoić naszymi sprawami. Zdecydowanie będzie to również rozwiązanie bardziej komfortowe dla nas, bo przecież nikt nie lub pożyczać pieniędzy, a zaciągnięcie pożyczki w firmie, która się tym zajmuje, nie wzbudza żadnych negatywnych emocji. Ranking chwilówek może więc w takiej sytuacji okazać się najlepszym rozwiązaniem.

Podstawową zaletą pożyczek chwilówek ranking jest prostota ich działania. Jedyne co trzeba zrobić to skorzystać z Internetu i wejść na stronę www danej firmy. Przejście przez procedurę wnioskowania o pożyczkę jest proste, szybkie i intuicyjne. Nie trzeba wychodzić z domu i szukać oddziału, nie trzeba tracić czasu na dojazd czy stanie w kolejce. Nie trzeba wypełniać skomplikowanych wniosków. Cały proces jest niezwykle sprawny i zajmuje niewiele czasu.

Kolejną zaletą jest dostępność tego rodzaju usługi, z uwagi na ilość firm specjalizujących się w pożyczkach krótkoterminowych można wygodnie wybrać i zweryfikować ranking chwilówek bez BIK czy ranking chwilówek dla zadłużonych. Zaletą najkorzystniejszą dla naszego portfela będzie z kolei możliwość zaciągnięcia każdej pierwszej w danej firmie pożyczki całkowicie za darmo. Wtedy z kolei warto skorzystać z rankingu darmowych chwilówek. Należy też pamiętać, że pożyczki krótkoterminowe zaciągane przez Internet można wydatkować na dowolny cel, a szukać ich będziemy w chwilówki online ranking.

Wypłata środków w każdej firmie pożyczkowej jest indywidualna. Zależy głównie od tego, w jakim banku mamy konto oraz w jakich godzinach składamy wniosek o pożyczkę. Większość kredytodawców wypłaca pożyczkę internetową w 15 minut od zaakceptowania wniosku. Firmy korzystają głównie z operatorów płatności realizując przelew w trybie elixir. Należy sprawdzić, czy nasz bank obsługuje szybkie przelewy oraz w jakich godzinach, aby mieć pewność, iż otrzymamy gotówkę natychmiast.

Zawsze należy pamiętać, aby sprawdzić, czy nasz bank obsługuje sesje elixir, aby wypłata pożyczki była natychmiastowa. Listę banków znajdziesz w internecie pod frazą sesje elixir. Wypłata gotówki w trybie normalnym (bez przelewu ekspresowego) odbywa się w ciągu 1 do 2 dni roboczych z wyłączeniem świąt oraz dni ustawowo wolnych od pracy.

Każda z wymienionych firm pożyczkowych w naszym rankingu chwilówek stara się walczyć o klienta. Duża część z nich oferuje również pożyczki ratalne czy też zobowiązania długoterminowe. Jednakże pamiętajmy, że tego typu produkty są bardziej wymagające od zwykłej chwilówki. Musimy spełnić dodatkowe kryteria dochodowe jak umowa o pracę na czas nieokreślony lub też wyższy dochód niż przy wnioskowaniu o zobowiązanie krótkoterminowe. Chwilówkę należy traktować jako natychmiastowy i krótki zastrzyk gotówki do naszego budżetu domowego, jeżeli mamy pewność, że za 30 czy też 60 dni (w zależności od firmy i ich wewnętrznych regulacji) będziemy mogli spłacić zobowiązanie, chwilówka jest wtedy właściwym wyjściem. Wtedy powinniśmy skorzystać z rankingu chwilówek na 60 dni. Jeśli jednak wiemy, że spłata wysokiej kwoty w krótkim terminie będzie za dużym obciążeniem dla budżetu lub też po prostu nie będziemy w stanie zapłacić takiej kwoty, należy rozważyć zaciągnięcie zobowiązania ratalnego (ranking chwilówek na raty) na okres od 12 do nawet 48 miesięcy z jedną miesięczną ratą mniejszą niż spłata całej kwoty od razu. Dłuższe zobowiązania również mają swoje zalety i wady, jedną z nich jest, chociażby to, że nie wiemy, czy za pewien okres czasu dalej będziemy mogli płacić tę ratę czy też nasza sytuacja finansowa nie ulegnie zmianie.

Większość firm, które udzielają pożyczek, wymaga niebudzącej zastrzeżeń historii kredytowej, w tym również aktualny brak zadłużeń. W przypadku osób zadłużonych znalezienie dopasowanej oferty pożyczki to nie lada wyzwanie. Trudność znalezienia oferty nie oznacza jednak niemożliwości uzyskania niezbędnych środków od dostępnych na rynku pożyczkodawców. Aby zaoszczędzić swój cenny czas, warto od razu przejść do rankingu chwilówek dla zadłużonych. Lista zawiera zestawienie pożyczkodawców, którzy udzielają pożyczek osobom z zadłużeniami oraz nie weryfikują baz – m.in.: BIK-u, KRD, czy ERIF.

Decydując się na skorzystanie z dostępnej oferty rankingu chwilówek dla zadłużonych, trzeba pamiętać, że pożyczkodawca podejmuje pewnego rodzaju ryzyko związane z niespłaceniem przez pożyczkobiorcę zobowiązania. Z tego powodu ostateczny koszt chwilówki dla zadłużonych może być nieco wyższy niż przy standardowej ofercie. Warto zwracać uwagę na koszty zobowiązania i upewnić się, że zaciągnięta chwilówka zostanie spłacona w terminie oraz nie przyczyni się do kłopotów w domowym budżecie.

Skrupulatność weryfikowania danych z baz takich jak BIK, KRD, czy ERIF przy udzielaniu kredytów w bankach sprawiła, że część klientów dostrzegła zalety pożyczania niezbędnych środków w instytucjach pożyczkowych. Głównym powodem jest szybkość złożenia wniosku oraz skrócony czas weryfikacji przez pożyczkodawcę. Atrakcyjna wydaje się również pożyczka bez sprawdzania baz BIK-u. Możliwe jest zatem zaciągnięcie chwilówki nawet przez osobę zadłużoną, a także mającą niewielkie opóźnienia w spłacie zobowiązań.

Chwilówka bez BIK-u uznawana jest za dobre rozwiązanie dla osób, którym zdarzają się opóźnienia ze spłatą rat zaciągniętych zobowiązań z powodu nieprzewidzianych wydatków w trakcie miesiąca. Opóźnienia w historii spłaty kredytu czy pożyczki, to częsty powód uniemożliwiający zaciągnięcie nowego zobowiązania. Jeśli więc jesteś w takiej sytuacji i potrzebujesz pilnie gotówki na nagłe i nieprzewidziane wydatki, warto zajrzeć do rankingu chwilówek bez BIK, dzięki któremu szybko znajdziesz pożyczkodawcę, który udzieli Ci pożyczki.

Chwilówki to pożyczki najczęściej zaciągane na krótki okres spłaty, wynoszący z reguły około 30 dni. Pożyczki pozwalają sfinansować nagłe i nieprzewidziane wydatki, których nie przewidzieliśmy w domowym budżecie, np. kosztowna naprawa auta, czy konieczność zakupu nowego sprzętu AGD lub RTV. Po wspominanym okresie 30 dni należy zwrócić pożyczone pieniądze. Dlatego przed zaciągnięciem pożyczki warto zastanowić się, czy aby na pewno za miesiąc będzie Cię stać na zwrócenie pieniędzy. Jeśli nie, dobrym rozwiązaniem może okazać się chwilówka zaciągnięta na nieco dłuższy okres – np. 60 dni. Pozwala to na wydłużenie okresu spłaty pożyczki, a więc i wygodniejsze odłożenie części środków z wypłaty czy z innych przychodów domowego budżetu.

Aby znaleźć pożyczkę z dłuższym okresem spłaty, warto zajrzeć do rankingu chwilówek na 60 dni lub rankingu chwilówek na raty. Lista pozwoli szybko i wygodnie znaleźć ofertę pożyczki dostosowanej do Twoich potrzeb oraz wygodniej spłacić zaciągniętą pożyczkę. Rozwiązanie pomaga zminimalizować ryzyko opóźnienia spłaty zobowiązania.

Ranking chwilówek to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie czas. Lista porównuje ze sobą dostępne oferty chwilówek różnych firm oraz wskazuje najważniejsze parametry każdej oferty. Przejrzyste zestawienie pozwala porównać oferty chwilówek pod względem wysokości możliwej do uzyskania kwoty, okresu spłaty pożyczki, czy wysokości RRSO. Korzystając z najnowszego rankingu chwilówek 2022, możesz zaoszczędzić sporo cennego czasu, który możesz spędzić na rozwijaniu się lub umacnianiu więzi z najbliższymi.

Dostępne zestawienia pozwalają znaleźć darmowe chwilówki albo te o wydłużonym okresie spłaty. Zainteresowaniem cieszą się również rankingi chwilówek na raty lub pożyczek bez sprawdzania baz. W przypadku konieczności zaciągnięcia szybkiej pożyczki, warto korzystać z rankingów chwilówek, które ułatwią poszukiwanie pożyczki zaciąganej online.

Top