Ranking Pożyczek Firmowych dla Biznesu

Sprawdź już teraz które firmy udzielą finansowania dla jednoosobowych działalności gospodarczych oraz spółek handlowych.

Większość firm w naszym rankingu działa całkowicie online, należy pamiętać iż oferta jest kierowana do firm o określonej działalności na rynku, a wymagane dokumenty są różne i zależne od wybranej przez nas formy finasnowania kapitału.

Alior
Alior
1000 - 3 000 000 PLN
Kwota Pożyczki:
1 - 96 msc
Okres Spłaty
3.80%
RRSO
Pekao
Pekao
5000 - 300 000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 84 msc
Okres Spłaty
x%
RRSO
Nest
Nest
10 000 - 450 000 PLN
Kwota Pożyczki
12 - 96 msc
Okres Spłaty
4.34%
RRSO
Finiata
Flex Capital
100 - 5000 PLN
Kwota Pożyczki
5 - 50 dni
Okres Spłaty
0%
RRSO dla pierwszej
Wealthon
Wealthon
10 000 - 2 000 000zł
Kwota Faktury
Jawny
Rodzaj Faktoringu
x% / mies
Koszt Finansowania
Monify
Monify
200 - 3000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 30 dni
Okres Spłaty
13,67%
RRSO
Aforti Factor
AASA dla Biznesu
100 - 2000 PLN
Kwota Pożyczki
15 - 30 Dni
Okres Spłaty
1767,28%
RRSO
Wandoo Pożyczka
Wandoo
300 - 2500 PLN
Kwota Pożyczki
10 - 30 dni
Okres Spłaty
1564.08%
RRSO
Trend Capital
Trend Capital
100 000 - 2 000 000zł
Kwota Faktury
Jawny
Rodzaj Faktoringu
x% / mies
Koszt Finansowania
ViaSMS
ViaSMS
100 - 1500 PLN
Kwota Pożyczki
7 - 30 dni
Okres Spłaty
1972,92%
RRSO
Szybka Gotówka
Szybka Gotówka
100 - 6000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 65 dni
Okres Spłaty
369%
RRSO
Tani Kredyt
TaniKredyt
200 - 3100 PLN
Kwota Pożyczki
5 - 30 dni
Okres Spłaty
1969.83%
RRSO
Mamonto
Mamonto
100 - 1500 PLN
Kwota Pożyczki
15 - 30 dni
Okres Spłaty
1815.45%
RRSO
Ferratum
Ferratum
100 - 4000 PLN
Kwota Pożyczki
15 - 30 dni
Okres Spłaty
1974%
RRSO
Provema
Provema
1100 - 1500 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 90 dni
Okres Spłaty
257%
RRSO
GoldKredyt
GoldKredyt
10 000 - 1 000 000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 36 mc
Okres Spłaty
x%
RRSO
Visset
Visset
1500 - 5000 PLN
Kwota Pożyczki
1 - 30 dni
Okres Spłaty
508%
RRSO
Loans4Player
Loans4Player
800 - 6000 PLN
Kwota Pożyczki
3 - 65 dni
Okres Spłaty
78,35%
RRSO

Poradnik Pożyczkowy - Pożyczki dla firm i spółek

Pożyczki firmowe są to takie pożyczki, które mogą być zaciągane przez podmioty gospodarcze. Zarówno małe jak i średnie przedsiębiorstwa z powodzeniem mogą składać wnioski o udzielenie pożyczek przez internet. Możliwość zaciągnięcia pożyczki bez czasochłonnego udawania się do banku lub siedziby firmy pożyczkowej zyskuje coraz większą popularność wśród przedsiębiorców. Przyspiesza to uzupełnienie finansów, a w konsekwencji zrealizowanie inwestycji czy odzyskanie płynności finansowej. Internetowe pożyczki firmowe są oferowane zarówno przez banki jak i pozabankowe firmy pożyczkowe. Co więcej, w niektórych firmach a nawet bankach możliwe jest uzyskanie pożyczki nawet dla nowo otwartej firmy. Jeśli rozważane jest uzyskanie pożyczki w firmie pożyczkowej, trzeba wziąć pod uwagę, że termin spłaty będzie w niej prawdopodobnie krótszy niż w banku. Jednak na plus tego rozwiązania działa mniejsza ilość formalności i wymagań. To na pewno ułatwia działanie przedsiębiorcom i jest oznaką zaufania dla firmy, bowiem nie trzeba wskazywać firmom pożyczkowym konkretnego celu, na który zaciąga się pożyczkę.
Proces uzyskania pożyczki firmowej przez internet jest bardzo prosty. Należy zadbać o dobre łącze internetowe, aby sprawnie i bez usterek przejść przez cały proces składania odpowiedniego wniosku. Przed jego złożeniem należy oczywiście wybrać, jak najlepszą ofertę. Każda z firm pożyczkowych na swojej stronie internetowej posiada przystępnie opisaną ofertę i kalkulator. Po poświęceniu odpowiedniej ilości czasu na przejrzenie ofert i rozważeniu, która z nich okaże się dla naszej firmy najkorzystniejsza z całą pewnością wybierzemy odpowiednią. Kolejnym plusem internetowego rozwiązania jest możliwość elastycznego wyboru długości spłaty pożyczki i wysokości rat. Te możemy dobrać dowolnie według potrzeb i możliwości. Następnie należy wypełnić wniosek pożyczkowy. Uzupełniamy go o wszystkie wymagane dane dotyczące działalności gospodarczej. W kolejnym kroku następuje weryfikacja rachunku bankowego. Polega ona najczęściej na wysłaniu szybkiego przelewu o symbolicznej wartości 1 zł czy 1 gr. Po wypełnieniu wniosku i pozytywnej weryfikacji następuje decyzja o przyznaniu pożyczki. Zwykle zostaje ona podjęta najpóźniej w ciągu godziny od wysłania przelewu weryfikacyjnego. Informacja wysyłana jest SMS-em lub też na firmowy adres e-mail. Jeżeli decyzja firmy pożyczkowej okazała się pozytywna, wtedy można podpisać umowę. Odbywa się to najczęściej online, niekiedy za pośrednictwem kuriera. Po podpisaniu umowy pożyczkowej pozostaje tylko czekać na pierwszy przelew na podany rachunek bankowy.
W celu uzyskania pożyczki firmowej online każdy podmiot gospodarczy musi spełnić podstawowe wymagania. W przypadku wnioskowania przez internet formalności są ograniczone do niezbędnego minimum. Należy posiadać firmowe konto bankowe i ważny dowód osobisty. Ostatecznie, warunki oraz liczba dokumentów zależy od podmiotu udzielającego finansowania oraz od kwoty, którą chcemy pożyczyć. Wymaga się, aby działalność gospodarcza była zarejestrowana w Polsce. Siedziba również musi znajdować się na terenie naszego kraju. Jeśli chodzi o dodatkowe zaświadczenia np. z Urzędu Skarbowego czy weryfikację historii kredytowej w BIK czy BIGu (np. KRD), to zależy od polityki danej firmy pożyczkowej. Są firmy, które nie sprawdzają firmy w Biurze Informacji Kredytowej oraz które stosują łagodniejszą weryfikację. Przeciętnie firma powinna funkcjonować minimum od 3 do 6 miesięcy. Istnieją również firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczek nowym firmom w pierwszym miesiącu działalności lub nawet dniu, jednakże te firmy skupiają swoją uwagę głównie na JDG (Jednoosobowych działalnościach gospodarczych) gdzie właściciel firmy odpowiada również swoim majątkiem i historią kredytową, w ten sposób nowa firma staje się bardziej zaufanym podmiotem na rynku.
Na rynku istnieje wiele firm, które oferują szybkie pożyczki, które można uzyskać przez internet. Szukanie stron firmowych i wczytywanie się w każdą z ofert z osobna jest czasochłonne i frustrujące. Nie wiadomo także, czy wybrana firma pożyczkowa jest godna zaufania. Nazwy firm pożyczkowych na ogół nic nie znaczą, jeśli przedsiębiorca korzysta z tego rodzau pomocy finansowej po raz pierwszy. W tej sytuacji z pomocą przychodzą przedsiębiorcom internetowe rankingi pożyczek firmowych. Czym jest ranking pożyczek na Creditnow.pl? Jest to spis firm pożyczkowych, który porównuje różne oferty w jednym miejscu. Ranking ten jest intuicyjny w nawigacji, przejrzysty i czytelny, dzięki czemu czemu jest ogromnym ułatwieniem dla przedsiębiorcy. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Wchodząc na taki ranking wybieramy interesującą nas kategorię pożyczek. Po chwili naszym oczom ukazuje się pionowa lista z nazwami i logotypami firm pożyczkowych. Obok nazwy widzimy zakres miesięcznych rat do spłaty, okres spłaty oraz całkowitą Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania (RRSO), czyli całkowity koszt pożyczki. Oferty firm pożyczkowych mogą od siebie znacznie odbiegać w każdej z powyżej wymienionych kwestii. W jednych firmach minimalna kwota kredytu to 500 złotych w innych aż 1100 złotych. Niektóre firmy pożyczkowe określają minimalny okres spłaty na 30 dni inne aż na 65 dni. Dlatego bardzo ważne jest uważne przyjrzenie się ofertom firm pożyczkowych w rankingu. Decyzję mogą ułatwić oceny klientów symbolizowane przez gwiazdki. Oczywiście ranking nie tylko wskazuje nam powyższe dane do porównania. Jeśli już zdecydowaliśmy się na którąś z ofert, możemy bezpośrednio z rankingu rozpocząć proces uzyskiwana pożyczki.
Pożyczka firmowa pozabankowa, udzielana jest przez różne podmioty finansowe z wyłączeniem banków. Rynek oferuje różne rodzaje pożyczek pozabankowych kierowanych do firm. Pierwszym z nich jest pożyczka firmowa – inwestycyjna. Taka pożyczka pozwala na wspomniane szybkie zrealizowanie inwestycji mających usprawnić pracę danej firmy. Jest to pożyczka uzyskiwana z myślą o przyszłości, bardziej dalekosiężna, jeśli chodzi o plany, często równiez do jej zaciągnięcia jest wymagany biznes plan lub zabezpieczenie inwestycyjne (w przypadku maszyn, nieruchomosci lub innych rzeczy wartoścowych), często zdarza się iż w przypadku pożyczki inwestycyjnej kredytodawca wymaga rozliczenia się co do złotówki z wydanych środków na jasno określony cel przy jej zaciaganiu. Drugim popularnym rodzajem pożyczki pozabankowej dedykowanej firmom jest pożyczka obrotowa. Ta ma za zadanie rozwiązywanie chwilowych i bieżących problemów finansowych przedsiębiorstwa. Jej celem jest zapewnienie bieżącej płynności firmie, jest ona udzielana najczęsciej w formie linii kredytowej którą możemy dysponowac przez dany okres lub bezterminowo, w przypadku nie korzystania z środków taka linia jest najczęsciej zamykana przez podmiot finansujący. Jedną z firm udzielających jest Finiata która oferuje elastyczną linie kredytową do 100 000 PLN dla firm i spółek kapitałowych. Trzecim rodzajem pożyczki firmowej jest leasing lub finansowanie bezpośrednie celu, w dużym skrócie upraszczając przy tej formie pożyczki nie otrzymuje pieniedzy bezpośrednio a tylko przedmiot/auto/nieruchomość która pozostaje własnością kredytodawcy do czasu spłaty zaciagniętego zobowiązania. Czwartą formą pożyczki pozabankowej jest kredyt celowy lub zwyczajnie pożyczka bezcelowa, ta forma finansowania często ma ograniczoną kwotę (najczęsciej do 25 - 50 tys złotych), jest to forma finansowania w której zwyczajnie otrzymujemy pieniądze bez konkretnie zdefiniowanego celu ich wydania jest między nią niewielka różnica od pożyczki osobistej. Następną formą pożyczki firmowej są karty kredytowe dedykowane dla firm lub ich pracowników, jest to forma zwykłej karty kredytowej tylko z większym limitem specjalnie przeznaczonej dla firm i spółek kapitałowych, co prawda ta forma finansowania jest dość droga w kosztach i prowizjach jednakże jest ona bardzo elastyczna dla firmy i może być zabezpieczeniem w przypadku nagłej potrzeby zastrzyku finansowego.
Piątą i ostatnia formą pożyczki pozabankowej jest pożyczka lub też kredyt pomostowy, jest to forma zobowiązania w szczególności na pokrycie długów firmy czy też zaległości względem urzędu skarbowego czy też zusu, pożyczka ta często jest wypłacana bezpośrednio do instytucji w której posiadamy zadłużenie, w dużym uproszczeniu można powiedzieć że jest to forma podobna do kredytu konsolidacyjnego tylko przeznaczonego dla firm i spółek kapitałowych.

W zależności od rodzaju działalności czy jest to Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością czy też Spółka cywilna, akcyjna lub też jednoosobowa działalność gospodarcza firmy pozabankowe mają różne wymagania. Dla większość JDG(Jednoosobowych działalnośći) pożyczkę można otrzymać nawet tego samego dnia którego otworzymy firmę, wynika to z faktu że jest to ten sam podmiot co my osobiście a nie oddzielna osobowość prawna, w przypadku spółek lub innych rodzajów działalności większośc firm pozabankowych wymaga stażu na rynku, od 6 mies do nawet 24 wynika to z faktu odpowiedzialności majątkiem w spółkach kapitałowych oraz obrotu spółki przez pierwszy rok. Warto zwrócić również uwagę na historię kredytową naszej działalności w przypadku jeśli zaciągamy pożyczkę, kredyt, leasing czy też telefon na firmę wpis o naszej historii ląduje w bazie BIG Infomonitor, to ona właśnie jest podstawową bazą w przypadku weryfikacji kredytowej firm, warto zadbać o pozytywną historię kredytową naszej firmy w każdym momencie jej działalności choćby właśnie poprzez wzięcie na raty sprzętu małej wartości.

Niestety z racji krótkiej obecności na rynku w szczególności spółek kapitałowych w tym popularnych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością takie podmioty poniżej 12 miesięcy mają nikłą szansę na uzyskanie finansnowania, jednakże jest kilka firm skłonnych udzielić zobowiązania takiej firmie pod warunkiem podpisania dobrowolnej egzekucji z majątku prywatnego, jedną z takich firm jest przykładowo Monify, to rozwiązanie wymaga jednak od nas zdolności kredytowej osobistej ponieważ w głównej mierze sprawdzane są bazy wspólników lub wnioskodawców o pożyczkę. Tak samo wygląda to w przypadku leasingów oraz faktoringu w przypadku podmiotów z ograniczoną odpowiedzialnością kapitałową działających na rynku krócej niż standardowe 6 do 12 miesięcy.
Brak spłaty pożyczki na firmę czy pożyczki na osobę prywatną zbytnio nie różni się metodami egzekucji, w pierwszym etapie zawsze kontaktuje się pożyczkodawca z kredytobiorcą wraz z pytaniami o powód opóźnienia oraz ponagleniami w spłace, w kolejnym kroku wierzytelność jest przekazywana do windykacji a następnie do sądu celem uzyskania nakazu zapłaty. W przypadku spółek kapitałowych egzekucja zobowiązania odbywa się tylko i wyłącznie z majątku danej firmy oraz wspólników w wysokości do posiadanych udziałów/kapitału, jeśli chodzi zaś o działalność gospodarczą jednoosobowa w imieniu litery prawa nasza firma stanowi również naszą osobę personalnie jak i majątkowo, co oznacza to że zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności z własnego osobistego majątku. Należy pamiętać również iż w przypadku braku spłaty firma może nas wpisać do bazy BIG Infomonitor co uniemożliwi nam zaciągnięcie innych zobowiązań w czasie na firmę. Warto także wspomnieć o konsekwencjach podatkowych braku spłaty pożyczki, firma może zaliczyć odsetki od pożyczki do kosztów jeśli dopuścimy do wypowiedzenia umowy przez pożyczkodawcę taka operacja może nieść za sobą konsekwencje podatkowo/księgowe (przykładowo korekta lub odliczenia zaliczonych już kosztów)
Top