Smeo

Smeo - Opinie i Informacje

(24 opinii klientów)

Fiansowanie twoich faktur bez wychodzenia z biura lub domu, całkowicie online. Poznaj SMEO i jego zalety

250 000 PLN
Maksymalna Kwota Brutto
500 PLN
Minimalna Kwota
90 dni
Maksymalny czas FV
2,4%
Koszt Finansowania

Smeo – firma faktoringowa z atrakcyjną ofertą

Smeo jest młodą firmą faktoringową, którą tworzą eksperci. Z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach oraz o freelancerach założyli oni Smeo – partnera w biznesie, który gwarantuje dostęp do kapitału poprzez natychmiastowe finansowanie faktur przychodowych klientów. Firma ta pomaga w utrzymaniu płynności finansowej przedsiębiorców, którzy mogą skupić się nad rozwojem swojej głównej działalności. Smeo faktoring wystartował na polskim rynku finansowym z początkiem 2018 roku, jako faktoringowy start-up, kierujący ofertę w pierwszej kolejności do niewielkich przedsiębiorstw. Mogą to być nawet firmy, które nie mają długiej historii działalności. Finansowanie jest możliwe już od 1. dnia działalności. Nie jest wymagany minimalny staż funkcjonowania firmy.Liderzy SMEO

Ideę stworzenia firmy faktoringu online dla najmniejszych przedsiębiorców i nie tylko realizują w ramach projektu Smeo z powodzeniem Michał Pawlik, Agnieszka Gołębiewska i Monika Woźniak. Od 2011 roku tworzyli oni Idea Money. Wówczas Andrzej Koman odpowiadał za powstanie systemu faktoringowego tej spółki. Dziś, wraz z Pawłem Kindziukiem, dyrektorem polityki kredytowej Idea Banku i Karoliną Śpikowską – radcą prawnym oraz Piotrem Suchodolskim, odpowiadającym wcześniej za marketing w telekomach, tworzą wspólnie Smeo.Oferta Smeo - faktoring dla przedsiębiorców

Od samego początku faktoringowy start-up Smeo oferuje przedsiębiorcom usługi faktoringowe. To właściwie faktoring z regresem, w którym limity wynoszą do 250 tys. zł. Można zdecydować się przy tym na faktoring jawny, z cesją wierzytelności, który jest najbardziej popularnym w Polsce, generującym najniższe koszty po stronie klientów.


Decydujący się na faktoring w Smeo przedsiębiorcy podpisują umowę, przekazują faktury do finansowania i dokonują cesji wierzytelności. Oznacza to przeniesienie prawa własności wierzytelności oraz wszelkich związanych z nią praw na Smeo.


Firma faktoringowa Smeo akceptuje jako swoich klientów jednoosobowe działalności gospodarcze, jak i spółki. Za każde 30 dni finansowania faktury klienci Smeo płacą jedynie 2,4 proc. prowizji. Korzyścią wynikającą z zawarcia umowy faktoringowej ze Smeo jest brak dodatkowych opłat za finansowanie do 30 dni po upływie terminu płatności faktury. Faktoring w Smeo można odliczyć od podatku. Cały limit wynoszący 250 000 zł klient może przeznaczyć na finansowanie u jednego kontrahenta przez Smeo. Faktoring dostępny jest przy tym także do faktur wystawionych w euro.Jak zostać klientem Smeo faktoring?

Smeo stawia na nowoczesne technologie. Dlatego wniosek o faktoring można złożyć w trybie online. Wówczas w odpowiedzi Smeo weryfikuje sytuację finansową klienta i jeśli wszystko jest w porządku, zakłada dla niego konto w serwisie elektronicznym, do którego można wygodnie się zalogować poprzez stronę internetową. W Smeo logowanie do serwisu SMEO24.pl polega wyłącznie na podaniu adresu e-mail i hasła. Na początek klient otrzymuje limit faktoringowy w wysokości 5 tys. zł i może z niego skorzystać, jeśli zamówi kuriera z umową w wersji papierowej i potwierdzi swój podpis. Później wystarczy zrobić skan lub zdjęcie faktury i przesłać je do weryfikacji faktora, poprzez aplikację SMEO24.pl. Po zalogowaniu się do niej, faktura akceptowana jest w ciągu 15 minut i wówczas wypłacana jest zaliczka na rachunek bankowy. Smeo finansuje faktury wystawione przez klienta z terminem płatności między 7 a 90 dni, a jej minimalna wartość powinna wynosić 400 zł netto.


Ułatwienia & Korzyści z SMEO

Wysoka kwota pożyczki

Średnio klienci zaciągający zobowiązanie w tej firmie otrzymują 7,534 PLN

Długi Okres Spłaty

Firma udostępnia klientowi możliwość wybrania spłaty od 3 do nawet 48 miesięcy niezaleznie od pożyczonej kwoty

Możliwość przedłużenia spłaty

Firma oferuje program przedłużenia spłaty w przypadku opóźnień.

Informacje Szczegółowe

 • Dane Firmowe:
  IPF Polska Al. Jerozolimskie 136 02-305 Warszawa
 • Infolinia:
  (22) 395 85 85
 • Wiek pożyczkobiorcy:
  18 - 75 Lat
 • Bazy z jakich korzysta firma:
  BIK, BIG, ERIF
 • Banki, z jakich firma wypłaca:
  Blue Media
 • Minimalne wymagane dochody:
  950 PLN

Zalety SMEO

Poznaj kilka zalet i wymagań w wymienionej firmie pożyczkowej

 • Be at least 24 years old
 • Have regular income and in full - time employment
 • Have good credit history
 • Be a permanent resident
4 Komentarze
 • Opinia - Credissimo
  Jose Arbogast
  Jan 25, 2017

  Magna sem ultrices non mollis invul tateolutpat risus lorem aecenas enim lectus molestie sitamet lorem.

 • Opinia - Credissimo
  Angela Lawton
  Jan 25, 2017

  Duis imperdiet mauris sitamet lectus aliquetnec convallis risus lorem friestibulum tempor sedmi sed ullamcorper.

  • Opinia - Credissimo
   Dorothy Lilly
   Jan 25, 2017

   Magna sem ultrices non mollis invul one lorem netlorem tenimolestie sitamet lorem.

 • Opinia - Credissimo
  Evan Parra
  Jan 25, 2017

  Magna sem ultrices non mollis invul tateolutpat risus lorem aecenlectus molestie sitamet lorem.

Dodaj swoją Opinię

do góry