Wymagane warunki pożyczki Creditnow.pl

Wymagane warunki pożyczki

Wymagane warunki pożyczki

Każda firma pożyczkowa w Polsce wymaga pewnych stałych warunków które muszą spełnić wszyscy wnioskujący niezależnie od historii kredytowej

1. Obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej lub Karta Polaka

Jest to jedna z podstawowych rzeczy aby uzyskać zobowiązanie w firmie pożyczkowej, posiadanie obywatelstwa lub karty polaka – dokumentu potwierdzającego przynależność do narodu Polskiego

2. Posiadać ważny dokument potwierdzający tożsamość: dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.

Każdy pożyczkobiorca musi posiadać dokument potwierdzający jego tożsamość z numerem pesel, serią oraz zdjęciem. Akceptowane są głównie trzy rodzaje takie jak dowód, paszport oraz prawo jazdy. Weryfikacja w większości odbywa się na podstawie konta bankowego lub skanu dokumentu (możemy zostać o to poproszeni w ostatnim kroku wnioskowania)

3. Posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.

Każdy klient firmy pożyczkowej musi mieć ukończone 18 lat i posiadać pełną zdolność do czynności prawnych, niektóre firmy pożyczkowe narzucają własny minimalny wiek klienta taki jak 21 czy 25 Lat, jednakże nigdy nie jest on mniejszy niż 18 Lat.

4. Posiadać osobiste konto w banku.

Konto w banku służy do kilku czynności przy braniu pożyczki, między innymi do weryfikacji tożsamości poprzez przelew na kwotę 1 grosza lub logowania z systemu kontomatik, w przypadku właśnie coraz częściej stosowanego systemu kontomatik potwierdzamy również swoją historię kredytową na podstawie historii wpływów na nasze konto należy pamiętać o tym że konta wspólne / partnera / partnerki nie są akceptowane, konto musi być indywidualne. Konto osobiste służy również do wypłaty pożyczonej kwoty.

5. Posiadać aktywny numer telefonu komórkowego.

Do kontaktu, lub SMS-owych przypomnień o zbliżającym się terminie wpłaty.

Powyższe warunki są standardem i dotyczą wszystkich pożyczkodawców na naszej stronie. Są to podstawowe rzeczy które musimy posiadać aby ubiegać się o pożyczkę w jakiejkolwiek firmie. Jak widać, w porównaniu do banku są niewielkie, ponieważ najczęściej nie musimy przygotowywać żadnych zaświadczeń od pracodawcy albo wyciągów z konta.

Jeśli chodzi jednak o ocenę zdolności kredytowej, każda firma różni się kryteriami. Punkty które są brane pod uwagę to wiek, wpisy w bazach BIK i BIG, źródło dochodów. Więcej o decyzji pożyczki piszemy. Jeśli już zdecydowaliśmy się na ofertę, warto zajrzeć do regulaminu i przeczytać umowę i warunki pożyczki.

Dodaj komentarz