Santander (dawniej BZ WBK) sesje przychodzące i wychodzące przelewów Creditnow.pl

Santander (dawniej BZ WBK) sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Santander (dawniej BZ WBK) sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Księgowanie przelewów w Polsce jest uzależnione od sesji ELIXIR oraz EXPRESS ELIXIR (przelewy natychmiastowe) istnieje również system zewnętrznych obsługiwany przez firmę BlueMedia o nazwie BlueCash. ELIXIR to elektroniczny system rozliczeń między bankami za który odpowiada instytucja rządowa KIR (Krajowa Izba Rozliczeniowa), wszystkie przelewy zarówno wychodzące oraz przychodzące są rozliczane paczkami tzw „Sesjami” każdy bank który uczestniczy w systemie ELIXIR sam decyduje o godzinach rozliczeń przeważnie są to trzy sesje w różnych godzinach porannych, popołudniowych oraz wieczorowych, oczywiście zdarzają się banki które mają więcej niż trzy sesje.

Godziny księgowania przelewów w banku Santander (dawniej BZ WBK)

Przelewy wychodzące (sesje wychodzące) z banku zostaną zaksięgowane o godzinie:

  • 8.15 – Sesja pierwsza
  • 12.15 – Sesja druga 
  • 14:45 – Sesja trzecia

Przelewy przychodzące (sesje przychodzące) do banku zostaną zaksięgowana na rachunku o godzinie:

  • 11:00 – Sesja pierwsza
  • 15:00 – Sesja druga
  • 18:00 – Sesja trzecia

Sesje Express Elixir (przelewy natychmiastowe) w Santander

Bank Santander uczestniczy w systemie express elixir (przelewów natychmiastowych) koszt takiego przelewu w banku santander zależy od rodzaju posiadanego konta i jest księgowany 24/7 od poniedziałku do niedzieli przez cały rok (365 dni)

Maksymalna kwota express elixir w santander wynosi 5 000 PLN (jednorazowo), Bank udostępnia równiez możliwość przelania większej kwoty natychmiastowo przez system BlueCash wtedy kwota wzrasta do maksymalnej 20 000 PLN (jednorazowo)

Krótka historia Banku Santander (dawniej BZ WBK Zachodni)

Santander Consumer Bank, czyli dawne BZ WBK to podmiot należący do hiszpańskiej grupy finansowej Santander. Polska historia tego banku sięga prawie 20 lat od 2001 roku. Bank posiada ponad 320 placówek na terenie Polski, oferując szeroki wachlarz usług w tym konta osobiste, produkty inwestycyjne oraz kredyty konsumenckie i hipoteczne. Bank udostępnia także produkty ratalne w ponad 35 tysiącach marketów RTV oraz sklepów z różnych branż. W Polsce pod szyldem Santander Consumer Bank SA działa od 2006 roku a z dnie 1 marca 2011 roku przejął Bank BZ WBK wchłaniając klientów pod wspólny szyld Santander.

Jako ciekawostkę powiemy że slogan banku to „Bank od Kredytów”

 

 

Dodaj komentarz