Rodzaje przelewów pożyczki Creditnow.pl

Rodzaje przelewów pożyczki

Rodzaje przelewów pożyczki

Firmy pożyczkowe coraz częściej prześcigają się w pomysłach ułatwienie wnioskowania i całego procesu zawierania umowy pożyczkowej tak aby jak najbardziej ułatwić osobie wnioskującej możliwość docelowego podjęcia środków, jakie są popularne metody wypłat pożyczki i jakie rodzaje są oferowane?

Jak firmy pożyczkowe wypłacają pożyczki? jak można wypłacić chwilówkę

Nikogo chyba nie zdziwi fakt że najpopularniejszą metodą wypłatą pożyczki jest standardowy przelew międzybankowy w systemie elixir księgowany zgodnie z sesjami między bankowymi, niestety ta metoda ma ten minus że jeśli zależy nam na czasie a nie mamy konta w tym samym banku co pożyczkodawca, pieniądze najczęściej otrzymamy od 1 do 2 dni zależnie od akceptacji wniosku, w przypadku weekendów nie odbywają się sesje elixir więc przelew otrzymamy dopiero w poniedziałek/wtorek.

Drugą metodą wypłaty pożyczki z której korzysta coraz więcej firm pożyczkowych takich jak Szybka Gotówka, Wonga czy Vivus  jest przelew natychmiastowy Express Elixir czy też BlueCash księgowany między rachunkami w tym samym banku, zaletą tego rozwiązanie jest otrzymanie pieniędzy w nawet 15 minut od czasu zlecenie przelewu przez firmę pożyczkową oraz działanie systemu nawet w weekendy. Jedyny minus tego rozwiązania jest że nie wszystkie banki obsługują system express elixir.

Kolejnym sposobem wypłaty pożyczki, głównie na życzenie pożyczkobiorcy, szeroko stosowanym w firmach udzielających pożyczek bez bik jest czek GIRO, jest to także typ pożyczek bez konta bankowego.

Jak dokładnie działa czek GIRO?

Wybór czeku GIRO wiążę się trochę z bardziej skomplikowanym odbiorem naszej pożyczki i dodatkowym kosztem (13 PLN) opłata ta jest przekazywana do banku pocztowego celem pokrycia kosztów obsługi transferu pieniędzy. Jest to bardzo dobra metoda jeśli nie posiadamy rachunku w banku lub też nie chcemy aby pożyczkodawca znał nasz numer rachunku czy też pełną historię transakcji (kontomatik) jest to także dobra metoda wypłaty pożyczki z komornikiem.

Jak krok po kroku wygląda wypłata czekiem GIRO?

  1. Czek dostarczany jest do ciebie poprzez kuriera wysłanego od pożyczkodawcy
  2. Kurier dostarcza czek GIRO wraz z umową pożyczki oraz weryfikuje twoje dane z dowodu osobistego, umowę podpisujesz online lub przy kurierze (w zależności od firmy)
  3. Czek jest gotowy do zrealizowania w dowolnej placówce pocztowej przeważnie po 30 minutach od momentu podpisania/odbioru czeku od kuriera
  4. Na zrealizowanie czeku i pobranie środków masz 7 dni od daty otrzymania czeku.
  5. Pożyczkę odbierasz na podstawie czeku w Banku Pocztowym (aktualnie jest on w każdej placówce poczty polskiej).
  6. Spłata pożyczki może być dokonywana również na poczcie z użyciem numeru konta pożyczkodawcy

 

 

Jak dokładnie możemy wypłacić pożyczkę?

Podsumowując wszystkie formy i możliwości wypłaty pożyczki możemy dokonać na kilka sposóbów:

  • Przelew tradycyjny
  • Przelew natychmiastowy (Express Elixir/BlueCash)
  • Pożyczka z obsługą domową
  • Czek GIRO

 

 

Dodaj komentarz