Provident - najważniejsze informacje

Provident – najważniejsze informacje

Provident – najważniejsze informacje

Provident – najważniejsze informacje

Provident jest to firma o ugruntowanej pozycji na rynku finansowym. Świadczeniem swoich usług zajmuje się już od 1997 roku. Jest to firma prężnie rozwijająca się, która każdego roku zyskuje coraz większe grono usatysfakcjonowanych klientów. Wpływ na takie zjawisko ma przede wszystkim fakt, że zobowiązania finansowe udziale przez tą firmę są wyłącznie na przejrzystych zasadach i bez żadnych ukrytych kosztów. Dlatego też tak wielu pożyczkobiorców decyduje się korzystać z takiego rozwiązania. W firmie Provident maksymalną kwotą, jaką można pożyczyć jest aż 20 tysięcy złotych, a okres kredytowania może być rozłożony nawet na 48 miesięcy. Należy również dodać, że w takiej sytuacji RRSO wynosi wyłącznie 19 procent, a to z kolei oznacza, że pożyczając 20 tysięcy złotych, będziemy musieli zwrócić jedynie 26 tysięcy. Rata pożyczki w takim przypadku będzie wynosiła nie więcej, niż 722 złote. Jest więc to bardzo dobra oferta dla osób poszukujących dodatkowego źródła pieniędzy w szybkim czasie i z możliwością przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel. Do jednych z najmocniejszych stron tej firmy można zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: możliwość dokonania szybkiego oraz prostego wniosku online, możliwość otrzymania przelewu lub pieniędzy do ręki, gwarancja bezpiecznego procesu wnioskowania o pożyczkę, sposobność otrzymania pieniędzy nawet tego samego dnia, jak również możliwość skorzystania z aplikacji mobilnej do zarządzania swoją pożyczką, aby zawsze mieć dostęp do informacji jej dotyczących. Warto także dodać, że Provident swoje usługi świadczy w naszym kraju już od 25 lat i usług tej firmy skorzystało już ponad 4 miliony Polaków.

Jakie warunki należy spełnić, aby móc uzyskać pożyczkę w firmie Provident?

Aby móc uzyskać pożyczkę w firmie Provident należy spełnić wyłącznie minimum formalności. Do formalności tych można zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: posiadanie stałego źródła dochodu, brak zadłużenia w innych instytucjach finansowych, posiadanie obywatelstwa polskiego i pełnej zdolności do czynności prawnych, bycie osobą pełnoletnią, jak również posiadanie ważnego dowodu osobistego, a w przypadku gdy chcemy otrzymać przelew na konto to powinniśmy także posiadać rachunek bankowy założony na nasze nazwisko, ponieważ w przeciwnym razie środki pieniężne nie będą mogły zostać nam w taki sposób dostarczone.

Pożyczka, a kredyt

Wiele osób w dalszym ciągu myli pożyczkę z kredytem. Otóż, pożyczką określa się zobowiązanie finansowe udzielane przez firmę pożyczkową, a kredytem określa się zobowiązanie udzielane przez instytucje bankowe. W chwili obecnej bardzo duża ilość osób decyduje się na branie pożyczek, ponieważ wiąże się z tym wiele wymiernych korzyści. Do korzyści takich można zaliczyć między innymi fakt, że proces weryfikowania wniosku, a następnie wydanie decyzji w sprawie udzielenia pożyczki odbywa się bardzo szybko. Innym aspektem wpływającym na popularność pożyczek jest to, że aby je otrzymać należy spełnić wyłącznie minimum formalności, a wszystkiego można dokonać bez wychodzenia z domu. Dlatego dzięki takiemu rozwiązaniu każdy ma możliwość zaoszczędzenia sporej ilości swojego czasu, jak również cieszenia się pozyskanymi środkami finansowymi w bardzo krótkim czasie z możliwością przeznaczenia ich na dowolny cel.

Ile można mieć pożyczek w Providencie?

Wiele osób pewnie zastanawia się, ile można mieć pożyczek w Providencie. Otóż, w takiej sytuacji należy powiedzieć to, że firma ta oferuje szeroki zakres zobowiązań finansowych, ale w tym miejscu można mieć wyłącznie jedną otwartą pożyczkę. Oznacza to, że po spłacie jednej pożyczki dopiero możemy wnioskować o kolejną. W firmie tej udzielanie zobowiązań finansowych odbywa się wyłącznie na sprawdzonych zasadach i nie ma żadnych ukrytych kosztów. Dzieje się tak, ponieważ bezpieczeństwo oraz zadowolenie pożyczkobiorcy stawiane jest tutaj na pierwszym miejscu. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na wzięcie zobowiązania finansowego właśnie w takiej sprawdzonej firmie, jaką jest Provident.

Czy można uzyskać pożyczkę posiadając negatywny wpis w BIK?

BIK jest to baza, a której przechowywane i udostępniane są wszystkie informacje odnośnie zaciąganych przez nas kredytach i pożyczkach, również tych spłaconych. Natomiast w przypadku, gdy w przeszłości zawieraliśmy zobowiązanie finansowe i spóźniliśmy się z jego uregulowaniem w terminie późniejszym, niż trzydzieści dni to w takiej sytuacji w Biurze Informacji Kredytowej pojawi się negatywny wpis. Negatywny wpis może być tak przechowywany przez okres pięciu lat, a to oznacza, że ciężko nam będzie uzyskać kredyt lub pożyczkę w innych instytucjach finansowych. Dlatego tak niezwykle ważne jest to, aby wszystkie swoje zobowiązania regulować w sposób terminowy, aby nie narazić się na nieprzyjemne skutki mogące z tego tytułu utrzymywać się przez kilka kolejnych lat.

Na czym polega „Elastyczny Plan Spłat”?

Elastyczny Plan Spłat w firmie Provident jest to nic innego, jak część każdej pożyczki, który umożliwia w sposób bieżący monitorowanie i zarządzanie pożyczką. Elastyczny Plan Spłat składa się między innymi z możliwości okresowej przerwy w spłacie pożyczki. Taką przerwę w spłacie można wykorzystać raz na cztery miesiące. Należy również pamiętać, że taka możliwość przysługuje osobom, które poprzednie raty pożyczki regulowały w sposób terminowy.

O tym warto pamiętać!

Firma Provident jest wiodącym liderem na rynku pożyczek gotówkowych. Firma ta z powodzeniem dociera do wszystkich grup klientów, a dzieje się tak poprzez oferowanie szeregu różnorodnych usług finansowych. Provident wyróżnia się przede wszystkim indywidualnym podejściem do potrzeb każdego klienta, jak również profesjonalizmem oraz rzetelnością. Warto także zaznaczyć, że jest to jedyna z firm pożyczkowych, która przygotowuje specjalistyczny raport CSR. Współpracuje ona również z Fundacją Zaczytani. Dzięki czemu udało się zebrać ponad 28 tysięcy nowych książek, jak również posortować stare zbiory. Oprócz tego udało się także otworzyć biblioteki głównie w szpitalach oraz domach dziecka.

Podsumowanie

Najważniejsze kwestie odnoszące się do powyższego artykułu:

  • W firmie Provident maksymalną kwotą, jaką można pożyczyć jest aż 20 tysięcy złotych, a okres kredytowania może być rozłożony nawet na 48 miesięcy.
  • W chwili obecnej bardzo duża ilość osób decyduje się na branie pożyczek, ponieważ wiąże się z tym wiele wymiernych korzyści. Do korzyści takich można zaliczyć między innymi fakt, że proces weryfikowania wniosku, a następnie wydanie decyzji w sprawie udzielenia pożyczki odbywa się bardzo szybko. Innym aspektem wpływającym na popularność pożyczek jest to, że aby je otrzymać należy spełnić wyłącznie minimum formalności, a wszystkiego można dokonać bez wychodzenia z domu.
  • Biuro Informacji Kredytowej  jest to baza, a której przechowywane i udostępniane są wszystkie informacje odnośnie zaciąganych przez nas kredytach i pożyczkach, również tych spłaconych. Natomiast w przypadku, gdy w przeszłości zawieraliśmy zobowiązanie finansowe i spóźniliśmy się z jego uregulowaniem w terminie późniejszym, niż trzydzieści dni to w takiej sytuacji w BIK pojawi się negatywny wpis.
  • Provident wyróżnia się przede wszystkim indywidualnym podejściem do potrzeb każdego klienta, jak również profesjonalizmem oraz rzetelnością. Warto także zaznaczyć, że jest to jedyna z firm pożyczkowych, która przygotowuje specjalistyczny raport CSR. Współpracuje ona również z Fundacją Zaczytani.
  • Elastyczny Plan Spłat składa się między innymi z możliwości okresowej przerwy w spłacie pożyczki. Taką przerwę w spłacie można wykorzystać raz na cztery miesiące.
  • Do jednych z najmocniejszych stron tej firmy można zaliczyć przede wszystkim takie kwestie jak: możliwość dokonania szybkiego oraz prostego wniosku online, możliwość otrzymania przelewu lub pieniędzy do ręki, gwarancja bezpiecznego procesu wnioskowania o pożyczkę, sposobność otrzymania pieniędzy nawet tego samego dnia, jak również możliwość skorzystania z aplikacji mobilnej do zarządzania swoją pożyczką, aby zawsze mieć dostęp do informacji jej dotyczących.

Dodaj komentarz