Drobne pożyczki na codzienne wydatki, zobacz korzystne firmy | CreditNow.pl

Drobne pożyczki na codzienne wydatki, zobacz korzystne firmy

Drobne pożyczki na codzienne wydatki, zobacz korzystne firmy

Myśląc o zobowiązaniu kredytowym przeważnie na myśl przychodzą nam duże sumy pieniędzy płacone co miesiąc do banku czy danej instytucji udzielającej pożyczki, jednak nie zawsze tak jest, istnieją pożyczki online które mogę pokryć drobne wydatki czy też małe wydatki, pamiętajmy że nie zawsze musimy się zadłużać na całe życie aby wziąć pożyczkę.

Drobne pożyczki na codzienne wydatki

Pożyczka, kredyt, zobowiązanie finansowe, te terminy brzmią poważnie. Pierwsze skojarzenie związane z tymi zwrotami to duża kwota i długi czas spłaty, rozłożony na mniejsze czy większe raty. Rzeczywiście, jeśli celem pożyczki jest sfinansowanie nieruchomości czy rozkręcenie własnego biznesu, powyższe skojarzenia będą jak najbardziej adekwatne. Jednak warto pamiętać, że pożyczka może być również przeznaczona na rzeczy mniejsze, a nawet drobne.  Załóżmy hipotetyczną sytuację, w której dziecko odbiera świadectwo z wyróżnieniem. Pełne dumy, po powrocie do domu oznajmia, że do dalszego rozwoju i osiągania sukcesów w nauce niezbędny jest mu tablet nowej generacji, ponieważ model, który aktualnie posiada to już przeżytek. Motywacja ciężka do podważenia, a wybitne wyniki wręcz nobilitują do zakupu upragnionego sprzętu. Może właśnie skończyłeś długotrwały remont, który pochłonął lwią część twoich oszczędności? Albo kilka dni temu wykupiłeś wakacje dla całej rodziny i twój budżet nie jest przygotowany na niespodziewany wydatek. Takie sytuacje są powszechne i jak najbardziej normalne, więc zanim załamiesz ręce albo wpadniesz w panikę, zajrzyj na naszą witrynę CreditNow.pl, aby przekonać się które firmy oferują drobne pożyczki na dogodnych warunkach. Może się okazać, że to co przed chwilą wzbudzało twój niepokój, da się rozwiązać w 10 minut, bez ryzyka i podejmowania trudnego wyboru, który wydatek odłożyć na później.  W dalszej części artykułu postaram się, przybliżyć ci najciekawsze oferty na rynku.

Szybka Gotówka

Jak sama nazwa wskazuje, w tej firmie pożyczkę otrzymamy przede wszystkim w ekspresowym tempie. Wnioski rozpatrywane są praktycznie natychmiast po ich złożeniu, a po ich zatwierdzeniu pożyczkodawca niezwłocznie dokonuje wypłaty pieniędzy. Niepodważalnym atutem Szybkiej Gotówki są także „widełki” kwotowe dotyczące pierwszej pożyczki. Minimalna kwota, o którą możemy wnioskować to 100 zł, a maksymalna, aż 6 tysięcy. Co więcej, nasze pierwsze zobowiązanie zwrócimy dokładnie w takiej samej kwocie, jaką pożyczyliśmy, a na zwrot środków mamy 30 dni, co przy drobnych pożyczkach, najczęściej zaciąganych w okresie między wypłatami powinno w zupełności wystarczyć. Przy następnych pożyczkach kwota, o którą możemy wnioskować, jest znacznie wyższa, wynosi nawet 15 tysięcy złotych. Jednakże, w przypadku ponownego korzystania z usług tego pożyczkodawcy należy zdawać sobie sprawę, że kwota oprocentowania może być dość wysoka.  Warto wiedzieć, że Szybka Gotówka działa non stop, 365 dni w roku, przez 24 godziny na dobę. System rozpatrywania wniosków jest tak skonstruowany, aby klient mógł skorzystać z oferowanych usług nawet w sylwestrową noc czy podczas wielkanocnego obiadu. Firma stosuje ciekawy zabieg, który ma na celu uhonorowanie stałych klientów, co piąta pożyczka w Szybkiej Gotówce funkcjonuje na zasadach analogicznych do pierwszej, czyli spłacasz tyle, ile pożyczyłeś, bez oprocentowania. Jeśli masz skończone 18 lat, posiadasz stały dochód i konto w dowolnym, polskim banku, a także nie widniejesz w rejestrach typu BIK (Biuro Informacji Kredytowej), szanse na uzyskanie pożyczki w tej firmie oscylują w granicach 100%!

Solcredit.pl – prosta porównywarka

Solcredit to ciekawe przedsiębiorstwo, które nie oferuje pożyczek w sposób bezpośredni. Ta firma jest odpowiednikiem „multiagencji” na rynku ubezpieczeń, pełni więc rolę pośrednika finansowego, między danym usługodawcą, a klientem. Innymi słowy, Solcredit współpracuje z różnymi firmami oferującymi krótkoterminowe pożyczki i dobiera ofertę konkretnie pod wymagania i możliwości  pożyczkobiorcy. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie orientują się na rynku instytucji poza bankowych albo nie mają czasu na samodzielny research takowych firm i ich ofert. Szczególnie przy drobnych pożyczkach, skorzystanie z usług takiego podmiotu może być strzałem w dziesiątkę. Zaoszczędzimy czas, jednocześnie zdając się na pomoc i opinie fachowców, którzy z powodzeniem podbijają rynek nie tylko polski, ale i europejski. Solcredit może poszczycić się bardzo wysokim wskaźnikiem przyznawalności pożyczek, o które klienci wnioskują za ich pośrednictwem, wynosi on około 96%. Wrażenie robi też liczba pozytywnie rozpatrzonych wniosków, na chwilę obecną jest ich około miliona na łączną kwotę prawie 2 miliardów złotych. W kwestii wysokości oprocentowania przyznawanych pożyczek, wymogów formalnych w stosunku do potencjalnego klienta, czy jego weryfikacji w rejestrach dłużników sprawa jest złożona. Ze względu na specyficzny charakter tej instytucji, nie ma jednoznacznych kryteriów dla wszystkich pożyczkobiorców, co nie oznacza, że Solcredit nie przewiduje żadnych własnych warunków korzystania z ich usług. Tak więc wiek potencjalnego klienta musi mieścić się w przedziale 18-80 lat, niezbędne jest również posiadanie polskiego obywatelstwa i stałego miejsca zamieszkania, obligatoryjnie na terenie polski. Dodatkowo, aby móc skorzystać z usług oferowanych przez Solcredit będziemy potrzebowali  prywatnego adresu mailowego i numeru telefonu komórkowego, a także rachunku bankowego, zarejestrowanego w banku funkcjonującym w Polsce. Jeśli chodzi o minimalną wartość pożyczki, o którą można ubiegać się za pośrednictwem Solcredit, wynosi ona 100 zł. Maksymalna kwota to z kolei 5 tysięcy złotych. Korzystnie prezentuje się również okres spłaty, wynosi on od 91 do 120 dni. Potencjalny klient sam określa swoje oczekiwania względem wysokości pożyczki i czasu jej spłaty, natomiast firma dostosowuje ofertę firmy zewnętrznej do indywidualnych potrzeb pożyczkobiorcy.

Smartney – firma ratalna

Ta firma na polskim rynku pojawiła się dopiero w 2018 roku, a już zdążyła zaznaczyć swoją solidną pozycję na rynku finansowym. Jej usługi lawirują między klasycznymi usługami bankowymi, a tymi oferowanymi przez tak zwane „para banki”. Smartney oferuje pożyczki w kwocie d 3 tysięcy do 60 tysięcy złotych, z długim okresem spłaty. Jest to więc pożyczka, której z pozoru bliżej do klasycznego kredytu bankowego niż popularnych „chwilówek”. Podstawowa różnica tkwi jednak w samym procesie przyznawania środków. Co prawda, to przedsiębiorstwo prowadzi rzetelną i dość dokładną weryfikację potencjalnych klientów, jednak nie wymaga sterty dokumentów i zaświadczeń jak ma to miejsce w przypadku ubiegania się o kredyt bankowy. Do złożenia wniosku, niezbędny nam będzie jedynie ważny dowód osobisty. Smartney dokonuje weryfikacji klienta na podstawie informacji z rachunku bankowego. Wymaga, aby pożyczkobiorca miał skończone 25 lat, co jest wiekiem dość wysokim w przypadku tego typu firm, ale uwzględnia dochody pozyskane z umów cywilnoprawnych (np. umowa o dzieło), emerytury, renty, czy świadczeń socjalnych (np. 500+). Okres spłaty w przypadku usług oferowanych przez Smartney wynosi od 24 do 60 miesięcy. Firma daje gwarancję błyskawicznej wypłaty środków, poprzez współpracę z systemem DotPay. Od zlecenia wypłaty do pojawienia się określonej kwoty na koncie pożyczkobiorcy powinno minąć maksymalnie pół godziny! Można uznać, że Smartney z jednej strony jest świetną alternatywą dla klasycznych kredytów bankowych, z drugiej zaś, poprzez ekspresowe tempo wypłat i sprawny system weryfikacji, ograniczający formalności do minimum, doskonale sprawdza się jako firma oferująca pożyczki na niewielkie kwoty, których potrzebujemy „na już”.

 

 

Dodaj komentarz