Alior Bank sesje przychodzące i wychodzące przelewów Creditnow.pl

Alior Bank sesje przychodzące i wychodzące przelewów

Alior Bank sesje przychodzące i wychodzące przelewów

 

Godziny Księgowania przelewów w Alior Banku

Alior bank księguje wszystkie przelewy standardowe w trzech sesjach elixir rozliczanych przez Krajową Izbę Rozliczeń (w skrócie KIR)

Alior Bank – sesje elixir przelewów przychodzących

Pieniądze trafią na twoje konto osobiste w Alior Banku o następujących godzinach:

  • I sesja 10:30
  • II sesja 14:15
  • III sesja 17:00

Alior bank – sesje elixir przelewów wychodzących

Pieniądze wyjdą/zostaną wysłane z konta w Alior Banku o następujących godzinach:

  • I sesja 8:00
  • II sesja 12:00
  • III sesja 14:30

Powyższa tabela godzinowa nie dotyczy sesji BlueCash i ExpressElixir (przelewy natychmiastowe) rozliczanych przez KIR na innych zasadach i wg tabeli express danego banku.

Jeśli chcesz uzyskać dokładną informację o której pieniądze wpłyną lub wyjdą na twój rachunek w Alior Banku skorzystaj z naszego narzędzia kiedy przelew.

Jakie rodzaje przelewów obsługuje Alior Bank

Wymieniony bank obsługuje kilka rodzajów przelewów w tym międzynarodowe, krajowe, unijne oraz mobilne:

Sesje ELIXIR – przelewy zwykłe krajowe rozliczane przez KIR do kwoty maksymalnej 1 000 000 PLN (słownie milion złotych)

Express Elixir – przelewy natychmiastowe krajowe do kwoty maksymalnej 5 000 PLN rozliczane przez KIR z dodatkową opłatą zgodnie z cennikiem banku.

Sorbnet – przelewy krajowe które przekraczają kwotę 1 000 000 PLN z dodatkową opłatą banku zgodnie z cennikiem posiadanego konta.

SEPA – przelewy międzynarodowe w strefie unii europejskiej przeliczane na walutę euro (lub z rachunku prowadzonego w euro), należy liczyć się z dodatkową opłatę za wysłanie i koszt przewalutowania w przypadku rachunku prowadzonego w PLN.

SWIFT – przelewy międzynarodowe poza granicę unii europejskiej i strefy SEPA, opłatę ponosi odbiorca i wysyłający zgodnie z cennikami banków i pośredników.

Android Pay – szybka płatność telefonem przez NFC zintegrowana z kartą do rachunku (Mastercard w Plus Banku).

Apple Pay – system płatności mobilnych i cyfrowy portfel Apple, Alior Bank umożliwia dodanie karty i płacenie z wykorzystaniem apple pay.

BLIK – natychmiastowe przelewy, wypłaty i wpłaty za pomocą jednorazowych kodów wygenerowanych w aplikacji bankowej.

Alior Bank – przelewy natychmiastowe Express Elixir i BlueCash

Historia Alior Banku

Alior Bank na naszym Polskim rynku istnieje od 17 listopada 2008 roku, kieruje on swoją ofertę do klientów indywidualnych jak i biznesowych, jako bank uniwersalny posiada bogatą ofertę pożyczek, kredytów, kont osobistych i kart kredytowych a także inwestycyjną (lokaty i fundusze). Biura centrali Alior Banku są zlokalizowane w trzech miastach Gdańsku, Warszawie i Krakowie. od 2014 roku bank notowany jest na Polskiej giełdzie i jego akcje wchodzą w skład indeksu WIG20.

Bank posiada również pod spółkę „T-Mobile Usługi Bankowe” została ona utworzona 14 czerwca 2012 roku i zastąpiła obecny wtedy Alior Sync.T-Mobile Usługi Bankowe to efekt strategicznego partnerstwa operatora komórkowego T-Mobile i Alior Banku.

w 2015 roku przejął on Meritum Bank ICB i połączył się z nim pod nazwą Alior Banku fuzja nastąpiła 30 czerwca a klienci zostali przeniesieni na platformę alior banku, tym samym powiększając bank o dodatkowe kilka tysięcy klientów.

Dodaj komentarz